Zdejší oddíl Sport Judo Litoměřice připravil minulý víkend letos jednu z nejvíce obsazených českých judistických soutěží – Český pohár mládeže, přičemž pro kategorii dorostenců a juniorů byla soutěž i Velkou cenou města Litoměřice.

Do sportovní haly ZŠ U Stadionu se sjelo na 800 závodníků ze 115 oddílů. V této silné konkurenci se neztratili závodníci pořádajícího oddílu, kteří dokázali vybojovat sedm medailí.

„Z našich závodníků se vítězi poháru stali junioři Jakub Hanek, Miroslav Lorenc a dorostenec David Hozák. Stříbro pak ještě přidali junioři David Vodička, Vítek Šobr a mladší žák Jan Hock, bronzovou medaili vybojoval mladší žák Patrik Dlouhý. Na bodované příčky, tady do osmého místa se ještě dostali Jan Špatenka, Jan Franek a Alex Šparuk.V celkovém hodnocení obsadil náš klub vynikající druhé místo a potvrdil tak své stabilní postavení v rámci ČR,“ shrnul špičkové výkony předseda oddílu a trenér Václav Červín.

Výsledky: dorostenci – 55 kg 1. David Hozák (4/0), 66 kg 7. Jan Franek (2/2), junioři – 60 kg 1. Miroslav Lorenc (2/0), 66 kg 2. David Vodička (3/1), bez umístění Jan Müller (0/1), 73 kg 1. Jakub Hanek (5/0), 2. Vítek Šobr (3/1), 7. místo Alex Šparuk (3/2), starší žáci – 55 kg 7. Jan Špatenka (3/2), mladší žáci – 27 kg 3. Patrik Dlouhý (1/2), 34 kg 2. Jan Hock (4/1), 38 kg bez umístění Amir Maksoud (0/1), 42 kg bez umístění Rudolf Kříž (0/1), 50 kg bez umístění Jan Netopilík (0/2).

Litoměřickým juniorům se nepodařilo navázat na úspěch v Českém poháru při sobotním mistrovství ČR v Jičíně a jejich očekávaný zisk medailí se výrazně zúžil.

“Bohužel velikonoční sobota nebyla šťastným dnem pro naše barvy. Mnozí jako favorité selhali a skončili až za medailemi. I přes zklamání jsme ale neodjeli z Jičína úplně s prázdnou. Stříbrné medaile vybojovali Miroslav Lorenc do 55 kg a Martin Veselý nad 100 kg. Na pátém místě skončil Jakub Hanek a na sedmém Alex Šparuk, oba v hmotnosti do 73 kg. Nedařilo se ani favorizovanému Davidu Vodičkovi v hmotnosti do 66 kg, který obsadil až deváté místo. Ostatní naši závodníci tentokrát nedosáhli ani na bodovaná umístění,“ uvedl po návratu z mistrovství Václav Červín.