Během tří uplynulých dní pořádal pro žactvo a mláďata tréninkový sraz. Zhruba 30 nadějí juda mělo zajištěn celodenní program plný juda, her a nácviků. Tak početné účasti bylo využito k vyhlášení nejúspěšnějších jednotlivců za rok 2009.

„Mezi přípravkami byli vyhodnoceni – 1. Jan Svoboda, 2. Samuel Švalich a 3. Patrik Dlouhý, v žactvu – 1. David Hozák, 2. Petra Hájková a 3. Jan Hock, všichni jsou talentovaní a současně pracovití, což je předpokladem úspěchu,“ uvedl trenér mládeže Ivan Tomko.

Z posledních úspěchů oddílu Sport Judo je třeba připomenout 2. místo Libora Uhlíka v hmotnosti +100 kg na prestižním turnaji mužů a žen USK Cup Praha, kde skončil za Rakušanem Riessem. Za pozornost stojí vítězství Davida Vodičky (66 kg) na Zimním poháru v Mohelnici, kde startovala silná konkurence i z Polska a Slovenska.

Litoměřičtí borci dali o sobě vědět na tradičním kvalitně obsazovaném Mezinárodním turnaji dorostenců a juniorů v rakouském Vöcklabrucku. Mezi dorostenci vybojoval do 55 kg 9. místo David Hozák, když dvakrát vyhrál a dvakrát svým soupeřům podlehl.

Mezi juniory v kategorii do 73 kg, kde startovalo 36 závodníků, mělo Sport Judo hned tři borce – nejlepšího výkonu dosáhl Jakub Hanek, který skončil těsně pod stupni vítězů na 5. místě po třech vítězstvích a dvou porážkách, Vítek Šobr skončil třináctý a Alex Šparuk bez umístění.

Po dorostu se tuto sobotu rozjede další extraligová soutěž družstev. Muži absolvují 1. kolo ve dvou skupinách – skupina A zahajuje na tatami USK Praha, když soupeřem domácích, kteří obhajují loňské prvenství, bude 1. JC Ostrava, SJ Litoměřice, Judoclub Plzeň a Sokol Mohelnice. Ve skupině B startují SKKP Brno, který je pořadatelem 1. kola, Judoclub Liberec, EMĚ Mělník, Sokol Vršovice a Judoklub Olomouc.

„Náš oddíl budou v Praze reprezentovat do 60 kg Miroslav Lorenc, do 66 kg Jaroslav Stalmacher a David Vodička, do 73 kg Alex Šparuk, do 81 kg Jiří Pokorný a Martin Stalmacher, do 90 kg Milan Randl a Tomáš Klinec, do 100 kg Zoltán Palkovacz a Josef Vocásek a +100 kg Libor Uhlík a Josef Pugret,“ prozradil Ivan Tomko.

Oddíl Sport Judo byl pověřen uspořádáním významné republikové soutěže, kterou bude ve dnech 27. a 28. března Český pohár – kvalifikační turnaj o postup na Mistrovství ČR jednotlivců. První den jsou na pořadu kategorie dorostu a juniorů, druhý den mladšího a staršího žactva.

Na čtyřech tatami ve sportovní hale ZŠ U Stadionu se utkají mladí borci v 69 hmotnostech, což bude obrovská zátěž nejen pro rozhodčí, ale i pro celý organizační štáb.