Pento Most B – Litoměřice 7:1

Od úvodu měli domácí zřetelnou převahu a nebýt gólmana Štembery, mohl na tabuli po první části svítit o mnoho vyšší rozdíl než 2:0. Na začátku druhé třetiny se prosadila extraligová formace potřetí. Pak dostal litoměřický tým výhodu přesilovky pět na tři. Hubený tuto početní výhodu využil a snížil. Tento stav vydržel do konce druhého dějství. V závěrečné části zaúřadovala zkušenost a sehranost hráčů kolem Švancara ještě dvakrát a za stavu 5:1 měli Killers po náladě. Utkání už jen z povinnosti dohrávali a domácí tým se dokázal ještě dvakrát prosadit. Konečných 7:1 je pro Litoměřice nejtěžší porážkou v první polovině základní části.

Nyní mají Killers volno a mohou se připravit na odvetné zápasy. O víkendu 14. a 15. listopadu je čeká výjezd na východ Čech. V sobotu sehrají utkání na hřišti týmu Alfa Pardubice a v neděli změří své síly s posledním celkem soutěže Paramo Svítkov Stars.

Jiří Skřivánek (trenér SHC KIllers Litoměřice): „Béčko mosteckého Penta se nezdráhalo použít proti jedenáctému týmu tabulky plný počet hráčů A týmu. Pětici extraligových hráčů dokonce vedl letošní mistr světa Slavomír Švancar. Za domácí nastoupili ještě další hráči, kteří sice jsou na soupisce B týmu, ale stabilně nastupují v extralize. Jsou to takové šachy při sestavování soupisek před zahájením soutěží. V tomto případě jsou dosti nešťastně zvýhodněny velkokluby před ostatními. Ty mají možnost klidně napsat pětici nejlepších hráčů na béčkovou soupisku. Tito hráči tedy mohou normálně nastupovat jak za B tým, tak v nejvyšší soutěži, protože to umožňují současná pravidla. Jenže to by se dalo pochopit v případě, že budou hráči z nižší soutěže používáni do vyšší, ale současná úprava pravidel hovoří o možnosti využití celé pětice hráčů A týmu do nižší soutěže. V tu chvíli se sejdou dvě extraligové formace a tým, který se snaží uhrát něco v I. lize, prakticky nemá šanci na úspěch, protože rozdíl mezi těmito soutěžemi je opravdu velký. Celá situace je o to smutnější, že tyto velkokluby se nestydí využít tuto nesmyslnou výhodu i třeba do oblastní ligy. V tu chvíli jsou hráči, kteří nastupují o tři soutěže níže, naprosto znechuceni, protože se jedná většinou o nadšence, kteří si o víkendu dělají žízeň. My máme velice mladý tým, takže nemáme prakticky žádné zkušenosti a v současné situaci musíme využívat i dorostence. V nedávné době sice litoměřický tým získal nějaké posily, jenže pracovní povinnosti mají v tomto amatérském sportu přednost. K tomu musíme připočítat také nemocné a zraněné hráče. Ale ani v ideální sestavě bychom asi s takovým soupeřem, jako bylo tentokrát Pento B, neuspěli.“

Branka hostů: Hubený. Třetiny: 2:0, 1:1, 4:0. Střely: 26:13. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. V oslabení 0:0.
Litoměřice: Štembera, (Kostovič) – Hubený, Haken, Huslica, Kohoutek, Špatný – Hampejs, Seidenglanz, Slavík, Hovorka, Rygl – F. Chvojka, Friml, Brabec, Zimanzl, Hlavsa – Smolík, Pechan.