„Dosáhnout více než třiceti branek na hřišti soupeře je určitě úspěch, a ve většině případů to znamená i získání bodů. My jsme však těžce propadli v obraně, kdy jsme Lovosicím umožnili mnohdy i snadnou střelbu z hranice šestky, což utkání rozhodlo,“ povzdechl si po utkání 8. kola trenér poraženého nováčka Richard Buček. „Soupeř zaslouženě zvítězil,“ dodal.

„Dařilo se nám prosazovat v postupném útoku i v přechodu do rychlého protiútoku, což nám v posledních zápasech moc dobře nešlo. Nefungovala nám obrana, ani brankáři nezachytali, ale naším cílem bylo vstřelit víc branek než soupeř, a to se nám povedlo,“ konstatoval trenér Lovosic Vojtěch Srba.
Vyrovnané skóre vydrželo do stavu 5:5, pak si domácí začali budovat brankový náskok a vedli povětšinou čtyř až pětigólovým rozdílem. „Od začátku jsme to měli pod kontrolou,“ soudil Srba.

„Kolem 15. až 18. minuty jsme náskok soupeře stáhli na dvě branky. Poté ale hráči udělali hrubé chyby, čehož soupeř využil a odskočil na pět gólů,“ popsal jeden z rozhodujících momentů přerovský kouč Buček.

„Ještě jednou se Přerov dotáhl na dvě branky kolem 45. minuty, ale karty byly jasně rozdány. Bylo jen otázkou času, kdy opět odskočíme a jakým rozdílem zvítězíme. Ve hře dopředu jsme soupeře snadno přehrávali,“ tvrdil Srba. „Do dalších zápasů je to povzbuzující vítězství.“

Další pokračování nejvyšší soutěže je na programu už ve středu, kdy se předehrává jarní 12. kolo. Šesté Lovosice hrají ve Dvoře Králové.

Lovosice - Přerov 39:33
Nejvíce branek:
Šuma 8/1, Měchýř a Kalous po 6 - Bechný 7, Zemánek 7, Kavka 6/3. Rozhodčí: Brůna, Vostatek. Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/3. Vyloučení: 7:5. Diváci: 450. Poločas: 21:15.