Za nerozhodného stavu 1:1 po domácích zápasech, kdy Killers plně nedokázali využít výhodu vlastního hřiště, cestovali v den státního svátku do Plzně k dalším dvěma utkáním semifinálové série. Tým odjížděl na západ Čech s očekáváním a přáním vítězství alespoň v jednom utkání.

V dopoledním střetnutí bylo od začátku patrné, že hostující výběr má převahu, ale první branka padla až po deseti minutách. Další gól přidal tým z Litoměřic až těsně před druhou sirénou, takže do třetího dějství šli Killers s dvoubrankovým vedením. Po zhruba pěti minutách třetí části se Litoměřičtí trefili potřetí a za necelé tři minuty už vedli rozdílem čtyř gólů. Domácí Plzeň se prosadila až pět minut před koncem z přesilovky. Na jediný gól domácího týmu dokázali mladí hráči SHC Killers odpovědět stejnou mincí. Půl minuty před závěrečnou sirénou dali na konečných 1:5, když dokázali využít přesilovou hru.
Po vítězném zápase panovala v týmu spokojenost s vedením v sérii 2:1 a před čtvrtým duelem semifinále mohli být hosté v klidu, protože svůj cíl – vyhrát alespoň jednou – splnili.

Odpolední čtvrtý zápas série začal pro Killers dobře, po minutě už vedli. Po úvodní brance zápasu se ale nemohli prosadit, i když měli značnou herní převahu nad domácím týmem. Na konci 21. minuty bylo dokonce srovnáno na 1:1, když si gólman Litoměřic nešťastně hodil míček do vlastní branky poté, co mu uvízl ve výstroji a při hledání mu vypadl za brankovou čáru. Jenže ani tato nešťastná událost nepřibrzdila litoměřický tlak. Hosté, které hnala vidina premiérového finále, trpělivě čekali a při přesilovce se pět minut před koncem prosadili dalekonosnou střelou téměř od červené čáry. Vedení si potom poctivě hlídali a domácí nepustili na dostřel své svatyně.

Vítězstvím 2:1 rozhodli sérii 3:1 na zápasy a zajistili si postup do finále play off I. NHbL. Trenérská dvojice Skřivánek – Málek je spokojena s výkony hráčů a už zbrojí na finálovou sérii, která začíná v sobotu 16. května na hřišti HBC MD Krupka. Ve finále se utkají dva nejlepší celky základní části a litoměřičtí Killers rozhodně chtějí uspět, protože vítěze čeká kvalifikace o nejvyšší domácí soutěž.

Plzeň – Litoměřice 1:5 (0:1, 0:1, 1:3). Branky a asistence: Brabec (Chvojka), Smolík (Mach, Brabec), Chvojka (Brabec), Smolík (Brabec), Smolík (Bursa). Vyloučení 10:8, využití 1:1.

Plzeň – Litoměřice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Branky a asistence: Brabec (Smolík), Smolík (Smetana). Vyloučení 6:11, využití 0:1.

Litoměřice: Bursa – Beneš, Chvojka, Brabec, Smolík, Gazsi – Pechan, Mach, Novotný, Smetana, Horák – Sokol, Kukla.