Dva stříbrné kovy a několik nadějných umístění ve finálových jízdách. Úspěch pro nového reprezentačního trenéra Martina Doktora?

„Nabíráme zkušenosti. Pro závodníky to je určitě povzbuzení do další práce,“ hodnotil legendární kanoista svou první velkou akci v roli kouče.

Na první světový podnik této sezony nominoval hodně mladý výběr. Jak Doktor již dříve uvedl, soustředit se bude hlavně na rok 2011. To se pojede kvalifikace na letní olympijské hry v Londýně 2012.

První střípky začíná skládat. Stříbrné kvarteto ve složení Ondřej Horský, Jan Souček, Jan Andrlík a Jan Štěrba v sobotu nestačilo jen na suverénní francouzskou posádku.

Nicméně získalo skalp posledních olympijských vítězů z Běloruska. Ti skončili v Račicích až čtvrtí. „Oni nebývají ze začátku sezony příliš ve formě,“ říkal nejzkušenější z české posádky Jan Souček.

Deblkajak Ondřej Horský a Jan Štěrba svým umístěním hodně překvapil. „Fantazie. Pětistovku jsme jeli jen na zkoušku, co to udělá,“ rozplýval se nad 2. místem Štěrba.

Další nadějné výsledky: deblkajakáři Pavel Davídek a Lukáš Filip byli čtvrtí. Michala Mrůzková s Janou Blahovou na deblkajaku dojely na pátém místě. Samotná Mrůzková v kajaku pak ve finále skončila na šesté příčce.