První utkání se hrálo v sobotu na palubovce Lovosic, odveta pak o den později v Tachově. Zajímavostí tohoto souboje bylo, že se střetly i některé bývalé protihráčky z ligy starších dorostenek, ve které byly Lovosice pokaždé úspěšnější.

Lovosice – Tachov 80:43 (38:13)

Sestrava a body: Pišlová 18, Miková 17, Šebová a Punčochářová 12, Lahovská, Mrvíková 6, Janžurová 4, Matulková 3, Blašková 2.

Lepší úvod si nemohly domácí hráčky snad ani přát. Skvěle bránily, a i když se jim nedařila hlavně střelba trojek, dokázaly první čtvrtinu vyhrát jednoznačně. Dovolily hostům vstřelit pouze čtyři body. Jen na začátku druhé části si vybraly herní oddechový čas, takže soupeř vstřelil sedm bodů v řadě. Ale pak se domácí „mašina“ opět rozjela. Lovochemie výborně dirigovaná Punčochářovou se opět střelecky našla, nenechala hosty více bodově přiblížit a pouhých 13 obdržených bodů svědčí o velkém nasazení v obraně.

Obávaná krize ve třetí části nepřišla, Lovosice pokračovaly ve velkém stylu, a i když mnohdy zakončovaly až napotřetí, tak se bodově stále od svého soupeře odpoutávaly. Výborně pod oběma koši bojovala Miková, své si uhrála i Pišlová s Lahovskou, obávanou trojkařkou byla tentokrát místo Punčochářové Šebová. V poslední části nemohly domácí basketbalistky přestat hrát, neboť je čekala ještě odveta v Tachově, kde by mohl každý bod rozhodovat. A i když se Lovochemii nedařila hlavně střelba ze střední vzdálenosti, přesto hráčky dokázaly znovu míč vybojovat a pokoušely se znovu zakončovat. Tachov to nakonec vzdal, a tak odjížděl s velkou ztrátou. Potlesk na otevřené scéně si asi za nejlepší výkon v sezoně zasloužily všechny hráčky Lovosic.


Tachov – Lovosice 58:57 (31:25)

Sestava a body: Punčochářová 22, Mrvíková 9, Šebová 7, Miková 6, Janžurová 5, Lahovská, Pišlová 4, Blašková, Udatná, Matulková.

Do odvety měly jít lovosické ženy v pohodě, jenže první čtvrtina se jim vůbec nepovedla a z nadějného náskoku odkrojil Tachov značnou část. Po zkušenostech z let minulých, kdy domácím značně přihrávali rozhodčí, ani tentokráte „pánové“ nezklamali. Je to škoda, na hřišti má být dominantní výkon hráček, nikoliv rozhodčích. Jenže naštěstí měly Lovosice na nejdůležitějším postu „paní“ rozehrávačku, takže hostující tým nejen nedopustil zvrat, ale dokázal ještě do poločasové přestávky stáhnout náskok domácích na rozumnou míru, která dostačovala k postupu do II. ligy.

A protože obě zbývající čtvrtiny Lovochemie vyhrála (ač celkově těsně podlehla), nakonec mohla propuknout radost lovosických hráček z postupu do ligy.

Jiří Puchar