BK Real Roudnice B – BK Litvínov 82:80 (45:44)

Body: Pazourek 20, Čaněk 17, Starczewski a Suchopár 15, Holub 8, Vobecký 6 – Wiedner 27, Dobreceč 21, Porteš 11, Novák 10.

Aktivní obrana Litvínova narušovala akce domácích již v zárodku. V první půli se hrál oboustranně velmi fyzicky náročný agresivní basketbal. I poločasové skóre 45:44 odpovídalo vyrovnanosti duelu. Ve třetí čtvrtině si domácí vytvořili místy i desetibodový náskok. I ten však dokázali hosté smazat. V závěru už Roudnici chyběl Čaněk (pět osobních chyb). Dobře ho nahradil, zejména v obraně, zkušený Paudera. Poslední minuty byly velmi hektické a rozhodčí měli co dělat, aby zápas „ukočírovali“.

Jako už několikrát v letošní sezoně rozhodla o výhře roudnické rezervy větší herní vyzrálost a zkušenost, navíc i neproměněné trestné hody Litvínova deset vteřin před koncem utkání.

Ani ve svém patnáctém utkání nenašel soupeř zbraň na prolomení neuvěřitelné roudnické série. Stav 15:0 je poměr vítězství a porážek hráčů BK Real B před posledním zápasem, který se hraje zítra na palubovce TJ Sokol Louny. Navíc Roudničtí vedou i tabulku fair play, když neobdrželi za celou sezonu žádnou technickou ani diskvalifikující chybu.