Lovosice – Mladá Boleslav 60:69 (28:35)

Podle postavení v tabulce to měl být vyrovnaný zápas, což se potvrdilo. Hostující tým dal v úvodní části svému soupeři najevo, že o případné vítězství bude muset hodně bojovat. I ve druhé části tahaly Lovosice za kratší konec provazu, když zejména podkošové hráčky neplnily přesně pokyny a nedokázaly proměnit ani vyložené šance.

Přes všechny zbytečné ztráty to nebyl špatný basketbal, k čemuž přispěly i hostující hráčky. Domácí se ani ve třetí čtvrtině nevzdávaly, stále však ztrácely. Lovochemie se pak sice v poslední části přiblížila na rozdíl deseti bodů, střelecky se dařilo hlavně Pišlové, jenže opět zbytečné ztráty Boleslav trestala.


Lovosice – Nymburk 81:58 (37:33)

Po pěti minutách vedl Nymburk o sedm bodů, i když domácí tým nehrál špatně. Zdobila ho hlavně bojovnost, která nedovolila soupeři uniknout na vyšší rozdíl. Od druhé čtvrtiny hráčky Lovochemie předvedly pod vedením rozehrávačky Punčochářové dokonalý obrat nejen ve hře, ale i ve skóre.

A ve třetí části excelovaly. Dařilo se jim v obraně i v útoku, vycházely jim naučené akce a Nymburk se nestačil divit. Lovochemie čtvrtinu vyhrála o 20 bodů. Trojky Mrvíkové na konci byly třešničkou na dortu.

V úvodu poslední části chtěl hostující tým šesti body v řadě duel ještě zdramatizovat. Lovosice však pokračovaly v dobrém výkonu, i když už se jim tak střelecky nedařilo. Hra se zbytečně přiostřila, ale domácí basketbalistky si náskok uhlídaly. Napravily tak zbytečnou předešlou ztrátu. (jp)