Pod vedením hlavního trenéra Václava Červína a jeho kolegů Zbyňka Rubáše z Plzně a Radislava Borbély z Ostravy se v ní připravovalo dvacet juniorů a osm juniorek, oficiálních uchazečů o účast v reprezentaci. Stejný byl i počet sparing partnerů.

„Je to první výcvikový tábor nově se tvořící reprezentace pro letošní rok. V tento čas jsme se sešli úmyslně, protože v průběhu ledna většina středisek a oddílů měla v programu pravidelná zimní kondiční soustředění na horách. Po Litoměřicích nám už začínají soutěže, tuto sobotu se celý národní tým juniorů zúčastní soutěže USK Cup mužů v Praze a v neděli bude na Folimance pokračovat na tréninkovém srazu. V březnu pak začnou první kvalifikace směrem k evropskému a světovému šampionátu. Je nás tu plná tělocvična. Střediskoví trenéři a trenéři sportovních center mládeže měli možnost sem vyslat všechny borce, o kterých si myslí, že by v letošním roce mohli splňovat reprezentační parametry. Pracujeme na technice a každý absolvuje pořádnou dávku cvičných zápasů a také zátěžový test. Cílem juniorské reprezentace je zopakovat loňské úspěchy a prosadit mezi nejlepších deset borců alespoň dva české zástupce,“ uvedl Václav Červín.

Ve sparingu jsme našli Libora Uhlíka, který letos už vstoupil do kategorie mužů, dále se tu připravovala čtveřice domácích borců – David Vodička, Vítězslav Šobr, Milan Franek a Alex Šparuk. Chyběl však loňský nejlepší český junior Lukáš Krpálek, obrovská naděje i pro seniorskou reprezentaci.

„Dohodli jsme se, že do dubna bude kopírovat tréninkovou náplň reprezentačního družstva seniorů. Momentálně je v Belgii na soustředění, kde je také litoměřický Jaroslav Stalmacher,“ vysvětlil absenci loňského mistra Evropy i světa Václav Červín.

Na druhou stranu jsme mohli sledovat v přípravě Evu Koubkovou z Jablonce n. N., což je také současný lídr českého ženského juda a čerstvá „judistka roku“ mezi juniorkami.