VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První turnaj v roce přitahuje volejbalové týmy řadu let

Roudnice n. L. - Před více než čtyřicítkou let volejbaloví nadšenci z místního VK netušili, že turnaj na Štěpána bude mít své pokračování do současnosti. Ne sice jako Svatoštěpánský, ale jako První turnaj v roce.

15.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Pavel Šácha

„Tak jsme ho skutečně nazvali,“ vzpomíná jedna z legend roudnického VK Vojta Válek. „Světlo světa opravdu spatřil před čtyřicítkou let.“

Kde jste pro První turnaj v roce vzali inspiraci?
V čase, kdy ve sportovní hale Pod lipou zdomácněli extraligoví volejbalisté z Odolena Vody. Kluci, kteří se trenérovi Evženu Krobovi tehdy nevešli do širšího kádru, se s námi dali do kupy. Slíbili jsme si, že uspořádáme na Štěpána turnaj. A protože jsme slib dodrželi, mohli jsme si připsat v roce 1969 premiérový start.

Netušili jste ovšem, že jste položili základ k dodnes fungující tradici.
Když jsem viděl ten zápal, tak jsem nepochyboval, že turnaj musí přečkat i zlé časy.

Vzpomenete si, kdo startoval v prvním ročníku?
Odolka, Čelákovice, študáci z pražské techniky a my.

Vzhledem k tomu, že si akce získala jméno, chtěli jste samozřejmě pokračovat.
Ano, a protože sportovní hala nebyla přes vánoční svátky v provozu a otevírala se na Silvestra, dohodli jsme se s jejím vedením, že budeme turnaj pořádat první sobotu jako První turnaj v roce.

Který z těch dosud odehraných ročníků byl nejpočetněji obeslaný?
Na přesný rok si už nevzpomenu. Vím jen, že to bylo v osmdesátých letech minulého století. To jsme zaregistrovali 34 přihlášek. Přitom jednotlivé celky nenastupovaly v ledasjakém složení.

Takovou porci celků jste zvládli během jediného víkendu?
Vedle dvou kurtů Pod lipou jsme měli k dispozici tři další v hale u zimáku a po jednom na gymnáziu a 3. ZŠ.

Vzpomenete si na to, kdo tenkrát odvezl vítěznou trofej?
Na vítěze se zapomenout nedá. Byla to totiž skoro kompletní extraligová Chemička Ústí. V jejím dresu se objevili nejlepší smečař Láďa Petlák, Šimek, nahrávač Petr Javůrek a další.

V minulých ročnících se u vás prý představili také mnozí reprezentanti. Kteří?
Až na nepatrné výjimky hráli u nás snad všichni. Vedle jmenovaných dál Zdeněk Kaláb, Míra Nekola, Karel Mojžíš, Lubor Mrklas, Bláha, bratři Koudelkové, Míša Vápenka i jeho sestra, Honza Buman, ale i nahravač VŠ, dnes trenér Zdeněk Pommer, Smolkové a řada jiných.

Bezmála po dvacítce let jste se vrátili letos Pod lípu. Proč?
Centrální kurt tu býval jeden. Dnes tu máme k dispozici díky městu hned tři.

Co dál pozitivně ovlivňuje skutečnost, že turnaj ani náhodou v čase hospodářské recese nekončí?
To, že nikdo nelituje vynaložené prostředky na to, aby si přijel popovídat s klukama a ženskýma z prima party.

Jak moc vám v tomhle ohledu pomáhá to, že turnaj je v kalendáři ČVS prezentován jako jedna ze zajímavých akcí roku?
Nejen po stránce informační víc než moc. Jak ti bývalí, ale i mladší k nám rovněž přijíždějí proto, že po svátcích se s chutí dokonale vyšťaví a pošlou k čertu nějakou tu tisícovku zbytečných kalorií.

Zájemci se vám sami hlásí v předstihu?
Hlásí, děvčata Hance Potočné a chlapi i mně jako hlavnímu organizátorovi, což zvládám s vydatnou pomocí všech ostatních.

Čeho si na akci nejvíc ceníte?
Toho, že nejde pouze o volejbal, ale i o společenskou záležitost. Po předání cen jsme letos poseděli na diskotéce. Nic z toho by nemělo své pokračování, kdybychom nenašli pochopení u basketbalistů a vedení radnice. To nám poskytlo na vybudování tří nových kurtů třicet, vedení Sokola deset a my sami jsme přispěli částkou patnáct tisíc korun – na sítě, lajnování apod. Nic jsme při vymezování těch nových ploch nechtěli šít horkou jehlou. Svěřili jsme tyhle práce odborníkům, kteří tady po srpnových povodních v roce 2002 položili novou palubovku z kvalitního kanadského šindele.

Za rok se sejdete znovu?
Stoprocentně. A v hojnějším zastoupení. Už proto, že na dobré cestě je to, že se vyřeší i problémy s městskou halou u zimního stadionu. Mohli bychom tak vzít v potaz mnohem víc přihlášek potencionálních zájemců.

Dokázali byste se jako organizátoři srovnat třeba i se čtyřicítkou celků?
Když jsme tento úkol zvládli v osmdesátých letech, proč bychom se s ním nevypořádali díky větším zkušenostem v roce 2010?

Autor: Mojmír Strachota

15.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 200 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) učitel - mediální komunikace. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč, mzda max. 350 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený pracovní úvazek 1 - 6 hodin týdně., Požadujeme: , 1) vysokoškolské vzdělání získané studiem v akreditovaném magisterském studijním programu , v oblasti pedagogických věd zaměřených na přípravu učitelů pro střední školy, nebo , 2) odborné vysokoškolské vzdělání, které odpovídá charakteru vyučovaných odborných předmětů pro střední školy a zároveň vzdělání v programu celoživotního vzdělávání uskutečňované vysokou školou a zaměřené na přípravu učitelů střední školy nebo druhého stupně základní školy, nebo studium pedagogiky podle § 22 zákona o pedagogických pracovnících. , Předpoklady pro vznik pracovního poměru, splnění předpokladů pro výkon činnosti ped. pracovníka §3 a odborná kvalifikace dle §7 Zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, včetně poslední změny zákonem č. 197/2014 Sb., s účinností od 1. 1. 2015. Podmínky § 7 jsou splněny, pokud uchazeč zahájil studium vedoucí k získání odborné kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost nejpozději do 31. 12. 2014. , Přátelské prostředí, individuální přístup k zaměstnancům, odměny dle výkonu pracovníka, školení., Způsob prvního kontaktu: emailem, osobně Palackého č.p. 730/1, Litoměřice nebo telefonicky od 8.00-16.00 hod.. Pracoviště: Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborná škola ekonom, o.p.s., litoměřice, palackého 730/1, Palackého, č.p. 730, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jitka Nováková, +420 416 732 996.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 13 500 Kč

Pomocní kuchaři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadujeme: znalost ruské a ukrajinské kuchyně, Výhodou: vyučení v oboru., Způsob prvního kontaktu telefonicky či e-mailem.. Pracoviště: Barkmet, a.s., provozovna lhotka nad labem, 410 02 Lovosice 2. Informace: Ilona Abrahámová, +420 775 381 003.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha šicích a vyšívacích strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: místo výkonu práce Kratochvílova č.p. 2657, 413 01 Roudnice nad Labem., NABÍZÍME:, Nástupní mzda: 17. 000,-Kč, 3. měsíce: 18. 300,-Kč, Průměrná mzda: 21. 300,-Kč, Dále nabízíme:, - 13. plat, - kantýna - hlavní jídlo v ceně 28,-Kč, - zajištění dopravy ze směrů Ústí n. L., Louny, Litoměřice, Lovosice, Libochovice, Štětí, Úštěk, - týden dovolené navíc, - penzijní připojištění, - zvýhodněné SIM karty, - Kulturní, sportovní akce a mnoho dalších benefitů, POŽADUJEME:, - manuální zručnost, - chuť a schopnost se učit, - dobrý zdravotní stav, - schopnost pracovat v kolektivu, - odolnost vůči stresu a schopnost pracovat pod tlakem , - loajalita., První kontakt telefonicky či osobně v místě výkonu práce.. Pracoviště: Adient czech republic k.s., pracoviště roudnice nad labem, Kratochvílova, č.p. 2657, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Lucie Gladišová, +420 416 829 829.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 200 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) učitel účetnictví. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč, mzda max. 350 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený pracovní úvazek 14 hodin týdně., Požadujeme: , 1) vysokoškolské vzdělání získané studiem v akreditovaném magisterském studijním programu , v oblasti pedagogických věd zaměřených na přípravu učitelů pro střední školy, nebo , 2) odborné vysokoškolské vzdělání, které odpovídá charakteru vyučovaných odborných předmětů pro střední školy a zároveň vzdělání v programu celoživotního vzdělávání uskutečňované vysokou školou a zaměřené na přípravu učitelů střední školy nebo druhého stupně základní školy, nebo studium pedagogiky podle § 22 zákona o pedagogických pracovnících. , Předpoklady pro vznik pracovního poměru, splnění předpokladů pro výkon činnosti ped. pracovníka §3 a odborná kvalifikace dle §7 Zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, včetně poslední změny zákonem č. 197/2014 Sb., s účinností od 1. 1. 2015. Podmínky § 7 jsou splněny, pokud uchazeč zahájil studium vedoucí k získání odborné kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost nejpozději do 31. 12. 2014. , Přátelské prostředí, individuální přístup k zaměstnancům, odměny dle výkonu pracovníka, školení., Způsob prvního kontaktu: emailem, osobně Palackého č.p. 730/1, Litoměřice nebo telefonicky od 8.00-16.00 hod.. Pracoviště: Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborná škola ekonom, o.p.s., litoměřice, palackého 730/1, Palackého, č.p. 730, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jitka Nováková, +420 416 732 996.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sofia Žáková se narodila Olze Laubové a Martinu Žákovi z Křešic  16.4. v 21.33 hodin v Litoměřicích (3,28 kg a 51 cm).
8

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Videosouhrn 20. dubna 2018

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

FOTO: Jasná zpráva z Litoměřic: Olympic byl skvělý

Litoměřice - Legendární Olympic to v litoměřickém kulturáku pořádně rozbalil. Vyprodaný dům přivítal kapelu na jejím 11. koncertu z 27 zastavení turné jaksepatří.

Tragédie v Hrdlech. Vlak na zastávce zachytil a usmrtil ženu

Hrdly /FOTO/ - Starší ženu smetl nákladní vlak. Železniční doprava stála.

Zneužil po internetu 160 dívek, má jít na šest a půl roku do vězení a na léčení

Ústí nad Labem, Děčín – Na šest a půl roku poslal ústecký krajský soud do vězení za sexuální útoky na 160 dívek Jaroslava Pulpána z Děčína. Kromě toho mu bylo nařízené také ochranné léčení a musí zaplatit dvěma dívkám odškodné. Rozsudek zatím není pravomocný.

FOTO, VIDEO: Policisté pročesávají místo hrůzného nálezu. Řetenice jsou v šoku

Teplice - Policie v Teplicích vyšetřuje smrt novorozence, kterého našel odhozeného do kontejneru na sklo ve čtvrtek večer bezdomovec ve Zrejnaninské ulici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT