Vřesová – Litoměřice 5:4

Začátek utkání se nesl ve znamení mírné převahy Vřesové, ale byli to hosté, kdo si vytvořil první vážnější šanci. V sedmé minutě poslal Opluštil do brejku Vebera, ale ten tváří v tvář Csipkovi neuspěl. O minutu později již však byl úspěšnější Čejka, který doslova doplácal puk do domácí branky – 0:1. V 18. minutě se podařilo domácím krátce po skončení jejich druhé přesilové hry srovnat Šafářem, který si sjel z modré čáry mezi kruhy na přihrávku Berana a prostřelil hostujícího brankáře – 1:1. V poslední minutě první části však opět vrátil hosty do vedení Bartoň – 1:2.

Kvůli lepšímu odlišení od soupeře vyměnili Vřesovští do druhé třetiny původní černé dresy za zelené, začali lépe bruslit, ale zvrat v utkání to nepřineslo. Naopak ofenzivní snaha domácích nabízela další šance pro rychlé protiútoky hostů. Ti toho také využili a ve 26. a 28. minutě zvýšili náskok na 4:1. Za necelou minutu se domácím podařilo snížit Tomášem Boroličem, který před brankou zužitkoval nahození Krátkého od modré čáry – 2:4. Když po rychlém protiútoku dvojice Beran, Vít Borolič zazvonila jen tyčka litoměřické branky, šli domácí do šaten s dvougólovým mankem.

Vzrušení ve třetí třetině přinesla 4. minuta hry, kdy svůj brejk sice neproměnil Rozsypal, ale odražený puk dopravil do hostující svatyně dojíždějící Bodák. K nevoli domácích hráčů však až po předčasném odpískání hlavního rozhodčího. Další šance ke zvratu v utkání se domácím naskytla v končící desáté minutě závěrečné části hry, kdy dostali k dispozici více než minutovou přesilovou hru pět na tři. Bez úspěchu. Po půlminutě dvojnásobné přesilovky putoval na trestnou lavici domácí hráč.

Vřesová stáhla sestavu na dvě pětky a to přineslo úspěch. V 54. minutě se jí přece jen podařilo snížit. Za brankou hostí vybojoval puk Anderle, svou přihrávkou našel u pravé tyčky osamoceného Tomáše Boroliče, ten ještě vyřadil svou přihrávkou k pravé tyči ze hry hostujícího gólmana a Koněvalík neměl příliš práce s uklizením kotouče do prázdné branky – 3:4.

Další šanci domácích zastavili hosté za cenu posunutí branky. V následné přesilovce, po chybě na modré čáře, musel podržet při brejku Litoměřic vřesovské naděje Csipka. Poté už úřadovali pouze domácí, kteří v závěru zasadili hostům dva gólové údery. Nejdříve pět minut před závěrečnou sirénou srovnali na 4:4. Dvě minuty před koncem po krásné přihrávce Tomáše Boroliče zužitkovali svůj brejk střelou do horního růžku litoměřické klece – 5:4. V závěru se hosté pokusili srovnat stav hrou bez brankáře, ale domácí si své vítězství již pohlídali.

V neděli hraje Bon Art Litoměřice další mistrovské utkání v Chebu.

Branky: 18. Šafář, 28. Tomáš Borolič, 54. Koněvalík, 56. Vít Borolič, 58. Vít Borolič – 8. Čejka, 20. Bartoň, 26. Beneš, 28. J. Liegert. Třetiny: 1:2, 1:2, 3:0.

Bon Art Litoměřice: R. Liegert – Opluštil, Strycharz, Černý, Vaněček – J. Liegert, Beneš, Bartoň – Veber, Gudere, Čejka – Barcal, Špatný.