VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Král měl v letošním roce třináct zastávek

Litoměřice - Sportovní seriál Král Středohoří 2008 patří minulosti. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v brozanské Kolibě, kde byli ocenění vítězové všech kategorií.

18.12.2008
SDÍLEJ:

Ti mohli sbírat body ve třinácti závodech (kola, běhy, triatlony): Běh Opárenským údolím, Běh na Boreč, Po stopách praotce Čecha, Hostěnický běh, Velká cena Lafarge, Kocourovský triatlon, M.D. triaton Prunéřov, Za pěnivou důvou, Házmburk Etreme triatlon, Hostěnický triatlon, Výjezd Lovoše, MTB Opárenské okruhy, Výběh na Lovoš.

Při vyhlášení jsme vyzpovídali Veroniku Kalibovou, která zvítězila mezi ženami. Po ní i letošního Krále Středohoří Marka Buška.

Královnou je Kalibová

Pokolikáté jste se Krále zúčastnila?
Zúčastnila jsem se podruhé.

Kdo byl pro vás největší konkurentkou?
Největší konkurencí je pro mě Zuzana Dlouhá. Ze začátku jsme si hodně šlapaly na paty v bodovém hodnocení.

Věřila jste před zahájením letošního ročníku, že se dostanete tak vysoko?
Ano, věřila jsem si.

Který ze třinácti podniků vám vyhovoval nejvíce?
Asi nejvíce se mi líbil Házmburk Xtreme triatlon. Byla tam příjemná atmosféra a také mám ráda okolní krajinu. Naopak hodně těžký závod byl Za pěnivou důvou.

Je nějaká disciplína Krále, ve které si věříte? U které je to popřípadě naopak?
Vyhovují mi běhy, necítím se dobře na horském kole.

Jak často trénujete?
Vzhledem k nedostatku volného času jsem průměrně trénovala dvakrát do měsíce.

Třináct podniků Krále vám vyhovuje, nebo byste přidala další?
V žádném případě bych už další nepřidávala, současnost mi úplně vyhovuje.

Jak se vám tančilo při vyhlášení v Brozanech s Markem Buškem?
Byla to nejlepší disciplína z celého Krále Středohoří (smích).

S tímto sportovním seriálem jste tedy spokojena?
Chtěla bych poděkovat organizátorům závodů. Je moc prima se několikrát do roka sejít s partou sportovních nadšenců. Je to super, opravdu si tam člověk vyčistí hlavu a pobaví se.


Bušek se počítá do skalního jádra

Vyhrál jste Krále, který zahrnuje několik disciplín. Která z letošního seriálu je vám nejbližší, kterou naopak nemusíte?
Vzhledem k tomu, že jsem se nikdy v dětství nevěnoval plavání, tak logicky nejmenší kamarád jsem asi právě s vodou. I když musím přiznat, že letní plavání v Ohři něco do sebe rozhodně má. Ono je to s plaváním z tohoto pohledu ale obtížné, protože kdo v mládí nezískal cit pro vodu, ten s nějakým případným rozvojem v dospělosti může počítat jen těžko. A to je právě můj případ – více tréninku ještě neznačí vyšší rychlost v závodě, proto právě plavání věnuji v tréninku nejméně času (smích). A i vzhledem k mému věku (ročník 1973 – pozn. aut.) už žádný další progres ani neočekávám. Naopak v posledních dvou letech celkem ještě rostla kvalita především v sedle kola – tam se člověk může alespoň spolehnout, že odtrénované kilometry by se někde projevit následně měly. A pokud bych snad měl uvést konkrétní akci přímo z Krále, která je mi nejbližší, logicky to bude náš terénní triatlon na Házmburku – to je prostě srdeční záležitost.

V Králi jste poprvé, nebo už jste se nějakého ročníku zúčastnil?
Vzhledem k faktu, že musím i sám sebe zahrnout do skalního jádra Krále, tak odpověď je zřejmá. Od úvodního ročníku seriálu v roce 2004 se zúčastňuji stále a pravidelně, i když samozřejmě úplně každou akci nezvládám. Na druhou stranu po pravdě přiznám, že rodinné, pracovní i jiné aktivity se snažím programu Krále, ale i dalším závodům v sezoně, v rámci možností přizpůsobit. Ovšem někdy je to vážně hektické – přece jen skloubit trénink se závody a k tomu dále starost o rodinu, péče o dvě malé děti a rodinný dům, navíc práce v Praze. K tomu prostě potřebujete vstřícnou manželku a hodně dobré organizační schopností (úsměv).

Před úvodním podnikem jste si troufal na jaké umístění?
Vzhledem k mé vyrovnanosti v jednotlivých odvětvích jsem předpokládal, že pokud tělo dovolí, tak umístění v první pětici je asi reálné. Nakonec z toho byl celoroční zajímavý souboj s teplickým Filipem Zouharem o konečný triumf. Když Filip relativně hodně ztratil na podzim při horských kolech, začínal jsem tušit, že by to mohlo vyjít. Škoda jen jeho zranění a neučasti při finále na Lovoši – přece jen by to byl boj spravedlivější.

Sám se spolupodílíte na pořádání především triatlonu pod Házmburkem. Jak to jde skloubit se závoděním?
Jak jsem již uvedl, tak právě triatlon na Libochovicku je prakticky mým „třetím potomkem“ – jeho tradice je již více než desetiletá. Pravdou je, že po úvodním pionýrském ročníku, kdy jsem se ještě v úzkém kruhu závoďáků objevil a zároveň to i organizačně zvládal, tak dalších asi pět let, kdy účast postupně šplhala až na nynější více než stovku obojživelníků, závodit doma na nejoblíbenějším závodě prostě nešlo. Naštěstí díky naprosto skvělé sestavě pořadatelů našeho triatlonu jsem v posledních letech mohl opět naskočit do startovního pole jako účastník. Kdyby ale organizační soukolí neklapalo tak skvěle, závodit bych na domácí půdě nemohl.

Patříte k týmu BTT LIbochovice, který se většinou společně účastní závodů. Trénuje se prý ale individuálně.
Ano, je to bohužel spíše samostatné. Ten společný trénink je trošku komplikace. Když pominu vždy dvě společná týmová soustředění v roce, která však slouží spíše právě k utužení party, tak trénujeme zpravidla výlučně každý sám. Ne že bychom snad byli všichni takoví individualisté, ale je to dáno především zcela různým věkovým rozpětím členů BTT, jejich s tím související výkonnostní úrovní a samozřejmě i rodinným zázemím a zaměstnáním – jeden studuje, druhý pracuje v Praze, třetí podniká atd. Navzdory tomu si myslím, že to uskupení členů i sympatizantů kolem BTT je naprosto neopakovatelné a úžasné zároveň.

Král zahrnuje kolo, běh, plavání. Jaký jiný sport jste ještě vyzkoušel, či který se vám líbí?
Tak na to je celkem jednoduchá a snadná odpověď. Jako původem promovaný pedagog tělovýchovy, t.č. snad jen dočasně ve výslužbě, mám obecně k jakémukoli druhu sportu hodně blízko, a to jak v aktivní i pasivní podobě. Nevím, zda je to dobře nebo špatně, nicméně prakticky všechen volný čas se snažíme s rodinou věnovat pohybu, sportu a pobytu v přírodě. Vedle nyní dominantního triatlonu jsem se věnoval v mládí dost tenisu, samozřejmostí je pak fotbálek, občas plážový volejbal, lyže, hokej, badminton atd. – člověk toho vyzkoušel už hodně. A musím přiznat, že asi každý sport, když se mu člověk věnuje, tak má své kouzlo. V tomto duchu se snažíme se ženou, která dříve hrála a doposud hraje výkonnostně volejbal, vychovávat i ty dva naše malé rafany (smích). Já s oblibou říkám: „..kdo si hraje, nezlobí.“.

Letos měl Král 13 zastávek, přivítal byste jich ještě víc?
Teď na konci roku nás právě čeká opět po roce schůzka ohledně termínové listiny Krále na 2009, ovšem více než těch 13 akcí to v žádném případě již nebude, to bylo maximum. Naopak určité optimum já osobně vidím někde v intervalu deset až dvanáct akcí v roce.

Jak se vám tančilo při závěrečném vyhlášení v Brozanech s královnou?
Což o to, mně osobně se tančilo celkem dobře. Je ovšem otázkou, zda něco podobného může říci i letošní královna (smích).

KRÁL STŘEDOHOŘÍ 2008

Celkově: 1. Bušek (BTT Libochovice), 2. F. Zouhar (TT Glassman Teplice), 3. Čapek (KUC Bike Sport Ústí n. L.).
Ženy: 1. Kalibová (MMB Třebenice), 3. Smejkalová (Arrow Credit), 3. Dlouhá (Dlouháni Roudnice).
Dorost: 1. Zahálka (BTT Libochovice), 2. Wild (Židovice), 3. Dlouhý ml. (Dlouháni Roudnice).
Muži do 29 let: 1. Kellner (Koloshop.cz Team), 2. Tlustý (Hostěnice), 3. Šašek (BTT Libochovice).
Muži do 39 let: 1. Bušek (BTT Libochovice), 2. F. Zouhar (TT Glassman Teplice), 3. Čapek (KUC Bike Sport Ústí n. L.).
Muži do 49 let: 1. Rous (KRK Litoměřice), 2. Pšenička st. (HC Lovosice), 3. Vápeník (BTT Libochovice).
Muži do 59 let: 1. Malý (AC Česká Lípa), 2. Jakš (Struženka), 3. Jindra (Vodní stavby Praha).
Muži nad 60 let: 1. Zima (HO Roudnice), 2. J. Zouhar (TT Glassman Teplice), 3. Pirk (Praha 3).

Autor: Ladislav Pokorný

18.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 25 000 Kč Řidiči ostatních speciálních vozidel řidič sk.C+E s profesním průkazem. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme do svého týmu zaměstnance na pozici ŘIDIČ sk C+E s profesním průkazem., Náplň práce: čištění, rozvoz a svoz mobilních toalet a ostatních produktů naší společnosti, dále také obsluha vozidla. Požadujeme: řidičské oprávnění sk. C+E, profesní průkaz, časovou flexibilitu, fyzickou zdatnost a spolehlivost. Nabízíme: odpovídající platové ohodnocení, zázemí ve stabilní společnosti a další benefity. Způsob prvního kontaktu: telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Wc servis s.r.o. - pracoviště lovosice, Svatopluka Čecha, č.p. 52, 410 02 Lovosice 2. Informace: Jan Kovář, +420 774 568 040. Řemeslné práce - Řemeslné práce Malíř / natěrač 16 000 Kč Štukatéři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce: 1. máje č.p. 65, Úštěk. Firma se specializuje na památkové stavitelství. První kontakt zaměstnavatele: telefonicky, pracovní dny od 8.00 do 15.00 hodin.. Pracoviště: Tomáš hlaváček, kancelář, 1. máje, č.p. 65, 411 45 Úštěk. Informace: Kamila Hlaváčková, +420 416 731 455. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 16 000 Kč Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené pracovník v sociálních službách, přímá obslužná péče. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: smlouva na dobu určitou s možností prodloužení na neurčito. Zájemce nemůže být absolventem praktické školy. Výhodou je absolvování kurzu pracovníka v sociálních službách. Dobrý fyzický i psychický stav, empatičnost, zájem o práci s lidmi. Práce v nepřetržitém provozu. Zaměstnanecké výhody: dovolená navíc, celkem 5 týdnů, výhodné stravování v organizaci zajištěno, sociální program pro zaměstnance, technické vybavení provozu. , Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky (v pracovních dnech) nebo osobně.. Pracoviště: Ústav sociální péče pro tělesně postižené dospělé snědovice, příspěvková organizace, 411 74 Snědovice. Informace: Hana Cutychová, +420 416 857 220. Výroba - Výroba Seřizovači 115 Kč Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Zámečník - obsluha laseru a plazmy. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 115 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: JAKÉ ZNALOSTI A VLASTNOSTI BYSTE MĚLI MÍT, •Vzdělání SOU/SOŠ, •Znalost a orientace ve výkresové dokumentaci, •Výhodou je praxe v obsluze laseru a plazmy, •Samostatnost a zručnost, ochota práce přesčas, , CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT, •Dvousměnný provoz, zajímavé mzdové ohodnocení dle praxe, •Dotované závodní stravování, příspěvek na dopravu, 13. plat, •Finanční odměny za loajalitu a životní jubilea, firemní společenské akce , •Možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu, firemní kurzy anglického jazyka, •Přátelský kolektiv a práci v renomované společnosti ve svém oboru. Pracoviště: 2 jcp a.s. - račice, 411 08 Štětí. Informace: Veronika Řábková, +420 601 304 562.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejové derby mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem.
39

FOTO: Skvělé derby! Hokejisté Litoměřic smetli rivala z Ústí

Hokejisté Stadionu Litoměřice. Archivní foto.

Chance liga: Trhači i Kališníci slaví výhry. Ústí doma padlo s Třebíčí

Kam o víkendu za sportem? Hokejový Stadion přivítá Ústí

Litoměřice - Nevíte, kam vyrazit o víkendu na sportovní utkání? Co zkusit některý z našich tipů?

Nespokojený Srba: Pokud nezafungují pokuty, budeme to muset řešit dál

Lovosice /ROZHOVOR/ - Dvě tváře odhalují Lovci. Házenkáři Lovosic ztratili všech šest venkovních zápasů, zatímco doma jsou stoprocentní.

Slovan a Kadaň se budou škrábat ze dna doma, Stadion míří do dalekého Slezska

Severní Čechy - Hokejisté ústeckého Slovanu přivítají ve 30. kole Chance ligy Třebíč. Kadaň hostí Porubu, Litoměřice jedou do Havířova.

Venku opět bez bodu. Lovosice padly i na Dukle

Lovosice – Zatímco se házenkáři Dukly radovali z první domácí výhry, ti Lovosičtí si na premiérový venkovní úspěch musejí ještě počkat. Na palubovce soupeře prohráli i šestý zápas, ve 12. kole extraligy podlehli v Praze 26:28 (12:13) a v tabulce jsou osmí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT