VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Král měl v letošním roce třináct zastávek

Litoměřice - Sportovní seriál Král Středohoří 2008 patří minulosti. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v brozanské Kolibě, kde byli ocenění vítězové všech kategorií.

18.12.2008
SDÍLEJ:

Ti mohli sbírat body ve třinácti závodech (kola, běhy, triatlony): Běh Opárenským údolím, Běh na Boreč, Po stopách praotce Čecha, Hostěnický běh, Velká cena Lafarge, Kocourovský triatlon, M.D. triaton Prunéřov, Za pěnivou důvou, Házmburk Etreme triatlon, Hostěnický triatlon, Výjezd Lovoše, MTB Opárenské okruhy, Výběh na Lovoš.

Při vyhlášení jsme vyzpovídali Veroniku Kalibovou, která zvítězila mezi ženami. Po ní i letošního Krále Středohoří Marka Buška.

Královnou je Kalibová

Pokolikáté jste se Krále zúčastnila?
Zúčastnila jsem se podruhé.

Kdo byl pro vás největší konkurentkou?
Největší konkurencí je pro mě Zuzana Dlouhá. Ze začátku jsme si hodně šlapaly na paty v bodovém hodnocení.

Věřila jste před zahájením letošního ročníku, že se dostanete tak vysoko?
Ano, věřila jsem si.

Který ze třinácti podniků vám vyhovoval nejvíce?
Asi nejvíce se mi líbil Házmburk Xtreme triatlon. Byla tam příjemná atmosféra a také mám ráda okolní krajinu. Naopak hodně těžký závod byl Za pěnivou důvou.

Je nějaká disciplína Krále, ve které si věříte? U které je to popřípadě naopak?
Vyhovují mi běhy, necítím se dobře na horském kole.

Jak často trénujete?
Vzhledem k nedostatku volného času jsem průměrně trénovala dvakrát do měsíce.

Třináct podniků Krále vám vyhovuje, nebo byste přidala další?
V žádném případě bych už další nepřidávala, současnost mi úplně vyhovuje.

Jak se vám tančilo při vyhlášení v Brozanech s Markem Buškem?
Byla to nejlepší disciplína z celého Krále Středohoří (smích).

S tímto sportovním seriálem jste tedy spokojena?
Chtěla bych poděkovat organizátorům závodů. Je moc prima se několikrát do roka sejít s partou sportovních nadšenců. Je to super, opravdu si tam člověk vyčistí hlavu a pobaví se.


Bušek se počítá do skalního jádra

Vyhrál jste Krále, který zahrnuje několik disciplín. Která z letošního seriálu je vám nejbližší, kterou naopak nemusíte?
Vzhledem k tomu, že jsem se nikdy v dětství nevěnoval plavání, tak logicky nejmenší kamarád jsem asi právě s vodou. I když musím přiznat, že letní plavání v Ohři něco do sebe rozhodně má. Ono je to s plaváním z tohoto pohledu ale obtížné, protože kdo v mládí nezískal cit pro vodu, ten s nějakým případným rozvojem v dospělosti může počítat jen těžko. A to je právě můj případ – více tréninku ještě neznačí vyšší rychlost v závodě, proto právě plavání věnuji v tréninku nejméně času (smích). A i vzhledem k mému věku (ročník 1973 – pozn. aut.) už žádný další progres ani neočekávám. Naopak v posledních dvou letech celkem ještě rostla kvalita především v sedle kola – tam se člověk může alespoň spolehnout, že odtrénované kilometry by se někde projevit následně měly. A pokud bych snad měl uvést konkrétní akci přímo z Krále, která je mi nejbližší, logicky to bude náš terénní triatlon na Házmburku – to je prostě srdeční záležitost.

V Králi jste poprvé, nebo už jste se nějakého ročníku zúčastnil?
Vzhledem k faktu, že musím i sám sebe zahrnout do skalního jádra Krále, tak odpověď je zřejmá. Od úvodního ročníku seriálu v roce 2004 se zúčastňuji stále a pravidelně, i když samozřejmě úplně každou akci nezvládám. Na druhou stranu po pravdě přiznám, že rodinné, pracovní i jiné aktivity se snažím programu Krále, ale i dalším závodům v sezoně, v rámci možností přizpůsobit. Ovšem někdy je to vážně hektické – přece jen skloubit trénink se závody a k tomu dále starost o rodinu, péče o dvě malé děti a rodinný dům, navíc práce v Praze. K tomu prostě potřebujete vstřícnou manželku a hodně dobré organizační schopností (úsměv).

Před úvodním podnikem jste si troufal na jaké umístění?
Vzhledem k mé vyrovnanosti v jednotlivých odvětvích jsem předpokládal, že pokud tělo dovolí, tak umístění v první pětici je asi reálné. Nakonec z toho byl celoroční zajímavý souboj s teplickým Filipem Zouharem o konečný triumf. Když Filip relativně hodně ztratil na podzim při horských kolech, začínal jsem tušit, že by to mohlo vyjít. Škoda jen jeho zranění a neučasti při finále na Lovoši – přece jen by to byl boj spravedlivější.

Sám se spolupodílíte na pořádání především triatlonu pod Házmburkem. Jak to jde skloubit se závoděním?
Jak jsem již uvedl, tak právě triatlon na Libochovicku je prakticky mým „třetím potomkem“ – jeho tradice je již více než desetiletá. Pravdou je, že po úvodním pionýrském ročníku, kdy jsem se ještě v úzkém kruhu závoďáků objevil a zároveň to i organizačně zvládal, tak dalších asi pět let, kdy účast postupně šplhala až na nynější více než stovku obojživelníků, závodit doma na nejoblíbenějším závodě prostě nešlo. Naštěstí díky naprosto skvělé sestavě pořadatelů našeho triatlonu jsem v posledních letech mohl opět naskočit do startovního pole jako účastník. Kdyby ale organizační soukolí neklapalo tak skvěle, závodit bych na domácí půdě nemohl.

Patříte k týmu BTT LIbochovice, který se většinou společně účastní závodů. Trénuje se prý ale individuálně.
Ano, je to bohužel spíše samostatné. Ten společný trénink je trošku komplikace. Když pominu vždy dvě společná týmová soustředění v roce, která však slouží spíše právě k utužení party, tak trénujeme zpravidla výlučně každý sám. Ne že bychom snad byli všichni takoví individualisté, ale je to dáno především zcela různým věkovým rozpětím členů BTT, jejich s tím související výkonnostní úrovní a samozřejmě i rodinným zázemím a zaměstnáním – jeden studuje, druhý pracuje v Praze, třetí podniká atd. Navzdory tomu si myslím, že to uskupení členů i sympatizantů kolem BTT je naprosto neopakovatelné a úžasné zároveň.

Král zahrnuje kolo, běh, plavání. Jaký jiný sport jste ještě vyzkoušel, či který se vám líbí?
Tak na to je celkem jednoduchá a snadná odpověď. Jako původem promovaný pedagog tělovýchovy, t.č. snad jen dočasně ve výslužbě, mám obecně k jakémukoli druhu sportu hodně blízko, a to jak v aktivní i pasivní podobě. Nevím, zda je to dobře nebo špatně, nicméně prakticky všechen volný čas se snažíme s rodinou věnovat pohybu, sportu a pobytu v přírodě. Vedle nyní dominantního triatlonu jsem se věnoval v mládí dost tenisu, samozřejmostí je pak fotbálek, občas plážový volejbal, lyže, hokej, badminton atd. – člověk toho vyzkoušel už hodně. A musím přiznat, že asi každý sport, když se mu člověk věnuje, tak má své kouzlo. V tomto duchu se snažíme se ženou, která dříve hrála a doposud hraje výkonnostně volejbal, vychovávat i ty dva naše malé rafany (smích). Já s oblibou říkám: „..kdo si hraje, nezlobí.“.

Letos měl Král 13 zastávek, přivítal byste jich ještě víc?
Teď na konci roku nás právě čeká opět po roce schůzka ohledně termínové listiny Krále na 2009, ovšem více než těch 13 akcí to v žádném případě již nebude, to bylo maximum. Naopak určité optimum já osobně vidím někde v intervalu deset až dvanáct akcí v roce.

Jak se vám tančilo při závěrečném vyhlášení v Brozanech s královnou?
Což o to, mně osobně se tančilo celkem dobře. Je ovšem otázkou, zda něco podobného může říci i letošní královna (smích).

KRÁL STŘEDOHOŘÍ 2008

Celkově: 1. Bušek (BTT Libochovice), 2. F. Zouhar (TT Glassman Teplice), 3. Čapek (KUC Bike Sport Ústí n. L.).
Ženy: 1. Kalibová (MMB Třebenice), 3. Smejkalová (Arrow Credit), 3. Dlouhá (Dlouháni Roudnice).
Dorost: 1. Zahálka (BTT Libochovice), 2. Wild (Židovice), 3. Dlouhý ml. (Dlouháni Roudnice).
Muži do 29 let: 1. Kellner (Koloshop.cz Team), 2. Tlustý (Hostěnice), 3. Šašek (BTT Libochovice).
Muži do 39 let: 1. Bušek (BTT Libochovice), 2. F. Zouhar (TT Glassman Teplice), 3. Čapek (KUC Bike Sport Ústí n. L.).
Muži do 49 let: 1. Rous (KRK Litoměřice), 2. Pšenička st. (HC Lovosice), 3. Vápeník (BTT Libochovice).
Muži do 59 let: 1. Malý (AC Česká Lípa), 2. Jakš (Struženka), 3. Jindra (Vodní stavby Praha).
Muži nad 60 let: 1. Zima (HO Roudnice), 2. J. Zouhar (TT Glassman Teplice), 3. Pirk (Praha 3).

Autor: Ladislav Pokorný

18.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 500 Kč

Obsluha ostatních strojů a zařízení pro chemickou výrobu Operátor výroby (Ad Blue). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: náplň práce:, obsluhuje výrobní zařízení a reguluje vstupní faktory, jako je např. tlak, teplota, zajišťuje pochůzkovou činnost a kontroluje stav zařízení v provozu, přepravuje suroviny nebo výrobek na VZV, spolupracuje s ostatními zaměstnanci provozu, směnný provoz., Požadujeme:, vyučení v oboru provozní chemik či technického zaměření, manuální zručnost, chuť pracovat, VZV oprávnění výhodou, obrý zdravotní stav, ochota pracovat ve směnném provozu., Nabízíme:, Finanční hodnocení a benefity Ostatní benefity, Motivující finanční ohodnocení 5 týdnů dovolené, 13. mzda Bezúročné půjčky pro zaměstnance, Odměny akcionáře Program Sport - volné vstupy do sport. zařízení, Stabilizační příspěvek Firemní akce pro zaměstnance, Příspěvek na dojíždění Slevové prodejní akce, Příspěvek na penzijní/ životní pojištění Prodej občerstvení v chemickém areálu, Příspěvky na stravování Zázemí skupiny Agrofert, Příspěvek na zotavenou Pomoc zaměstnancům v nouzi, Příspěvek do firemní cafeterie Zvýhodněné tarify mobilního volání, Zaměstnanaecké výhody: , 25 dní dovolené, příspěvek na dojíždění, stabilizační příspěvek, příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění, příspěvky na zdraví, kulturu a sport….., Své životopisy posílejte na libuse.tomanova@lovochemie.cz, odevzdejte osobně na personální oddělení nebo nás kontaktujte na tel.: 416 562220, 702007942 - Libuše Tomanová (denně 8:00 - 14:00).. Pracoviště: Lovochemie, a.s., Terezínská, č.p. 57, 410 02 Lovosice 2. Informace: Libuše Tomanová, +420 416 562 220.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 25 000 Kč

Hlavní účetní účetní. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: dokončené SŠ/VŠ vzdělání ekonomického směru, praxe účetní minimálně 3 roky, odpovědnost za vedení účetnictví výrobní společnosti, zpracování účetních uzávěrek (měsíční, čtvrtletní,roční), zpracování podkladů pro účetní audit, velmi dobrá praktická a teoretická znalost účetních a daňových předpisů zejména v oblasti majetku a DPH, tvorba reportů a podkladů pro vedení společnosti, zpracování přijatých a vydaných faktur, pořizování běžných účetních zápisů, vedení korunové a valutové pokladny, zpracování podkladů pro banky, statistických výkazů, znalost ekonomického systému PREMIER výhodou, aktivní přístup k práci, ochotu učit se nové věci, flexibilita, spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost, pečlivost,odolnost vůči stresu, zajímavá práce v příjemném prostředí., Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky (po- pá 7:00-15:30 ) nebo osobně na adresu Kratochvílova 1107, 413 01 Roudnice nad Labem.. Pracoviště: Mencl guss s.r.o. - provozovna roudnice nad labem, Kratochvílova, č.p. 1107, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Hana Počtová, +420 727 879 841,412 871 102.

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 25 000 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků provozní čerpací stanice. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: výpis z rejstříku trestů, znalost práce na počítači, řidičský průkaz B. Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem.. Pracoviště: Čs pecinka, s.r.o., Žižkova, č.p. 2493, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Jana Slavíková, +420 416 831 900.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 16 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené pracovník v sociálních službách, přímá obslužná péče. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: smlouva na dobu určitou s možností prodloužení na neurčito. Zájemce nemůže být absolventem praktické školy. Výhodou je absolvování kurzu pracovníka v sociálních službách. Dobrý fyzický i psychický stav, empatičnost, zájem o práci s lidmi. Zaměstnanecké výhody: dovolená navíc, celkem 5 týdnů, výhodné stravování v organizaci zajištěno, sociální program pro zaměstnance, technické vybavení provozu. , Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky (v pracovních dnech) nebo osobně.. Pracoviště: Ústav sociální péče pro tělesně postižené dospělé snědovice, příspěvková organizace, 411 74 Snědovice. Informace: Hana Cutychová, +420 416 857 220.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Když se záběr nepovede. Nebo povede? :-)
9

POJĎME SE BAVIT! Posílejte nám veselé, kuriózní, zajímavé fotografie

Předseda HC Stadion Litoměřice Daniel Sadil a prezident ČSLH Tomáš Král

Projekt Dukla propadák nebyl, říká předseda Stadionu

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. března 2018.

Jak jsme žili v Československu: Chodouny - Lounky

Litoměřicko - V pátek 23. března pokračuje pouze v tištěném Litoměřickém deníku dalším dílem seriál Jak jsme žili v Československu.

Grizzly a tučňáci čekají. Kraj nabízí výhodné lístky do zoologických zahrad

Ústecký kraj - Při návštěvě zahrad v Děčíně, Ústí a Chomutově ušetří rodiny desítky korun.

Bohuslav Sobotka končí v politice: Je na čase jít v profesním životě dál

/VIDEO, ANKETA/ Bývalý český premiér a dlouholetý předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka se rozhodl udělat to, co je v místních poměrech značně neobvyklé. Aniž by ho někdo nutil, nebo vybízel, složí poslanecký mandát a z vrcholné politiky odejde. ČSSD ale neopouští, zůstane řádovým členem. O svém rozhodnutí veřejnost informoval na svém facebookovém profilu. Ihned poté poskytl Deníku jako prvnímu osobně rozhovor.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT