VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Král měl v letošním roce třináct zastávek

Litoměřice - Sportovní seriál Král Středohoří 2008 patří minulosti. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v brozanské Kolibě, kde byli ocenění vítězové všech kategorií.

18.12.2008
SDÍLEJ:

Ti mohli sbírat body ve třinácti závodech (kola, běhy, triatlony): Běh Opárenským údolím, Běh na Boreč, Po stopách praotce Čecha, Hostěnický běh, Velká cena Lafarge, Kocourovský triatlon, M.D. triaton Prunéřov, Za pěnivou důvou, Házmburk Etreme triatlon, Hostěnický triatlon, Výjezd Lovoše, MTB Opárenské okruhy, Výběh na Lovoš.

Při vyhlášení jsme vyzpovídali Veroniku Kalibovou, která zvítězila mezi ženami. Po ní i letošního Krále Středohoří Marka Buška.

Královnou je Kalibová

Pokolikáté jste se Krále zúčastnila?
Zúčastnila jsem se podruhé.

Kdo byl pro vás největší konkurentkou?
Největší konkurencí je pro mě Zuzana Dlouhá. Ze začátku jsme si hodně šlapaly na paty v bodovém hodnocení.

Věřila jste před zahájením letošního ročníku, že se dostanete tak vysoko?
Ano, věřila jsem si.

Který ze třinácti podniků vám vyhovoval nejvíce?
Asi nejvíce se mi líbil Házmburk Xtreme triatlon. Byla tam příjemná atmosféra a také mám ráda okolní krajinu. Naopak hodně těžký závod byl Za pěnivou důvou.

Je nějaká disciplína Krále, ve které si věříte? U které je to popřípadě naopak?
Vyhovují mi běhy, necítím se dobře na horském kole.

Jak často trénujete?
Vzhledem k nedostatku volného času jsem průměrně trénovala dvakrát do měsíce.

Třináct podniků Krále vám vyhovuje, nebo byste přidala další?
V žádném případě bych už další nepřidávala, současnost mi úplně vyhovuje.

Jak se vám tančilo při vyhlášení v Brozanech s Markem Buškem?
Byla to nejlepší disciplína z celého Krále Středohoří (smích).

S tímto sportovním seriálem jste tedy spokojena?
Chtěla bych poděkovat organizátorům závodů. Je moc prima se několikrát do roka sejít s partou sportovních nadšenců. Je to super, opravdu si tam člověk vyčistí hlavu a pobaví se.


Bušek se počítá do skalního jádra

Vyhrál jste Krále, který zahrnuje několik disciplín. Která z letošního seriálu je vám nejbližší, kterou naopak nemusíte?
Vzhledem k tomu, že jsem se nikdy v dětství nevěnoval plavání, tak logicky nejmenší kamarád jsem asi právě s vodou. I když musím přiznat, že letní plavání v Ohři něco do sebe rozhodně má. Ono je to s plaváním z tohoto pohledu ale obtížné, protože kdo v mládí nezískal cit pro vodu, ten s nějakým případným rozvojem v dospělosti může počítat jen těžko. A to je právě můj případ – více tréninku ještě neznačí vyšší rychlost v závodě, proto právě plavání věnuji v tréninku nejméně času (smích). A i vzhledem k mému věku (ročník 1973 – pozn. aut.) už žádný další progres ani neočekávám. Naopak v posledních dvou letech celkem ještě rostla kvalita především v sedle kola – tam se člověk může alespoň spolehnout, že odtrénované kilometry by se někde projevit následně měly. A pokud bych snad měl uvést konkrétní akci přímo z Krále, která je mi nejbližší, logicky to bude náš terénní triatlon na Házmburku – to je prostě srdeční záležitost.

V Králi jste poprvé, nebo už jste se nějakého ročníku zúčastnil?
Vzhledem k faktu, že musím i sám sebe zahrnout do skalního jádra Krále, tak odpověď je zřejmá. Od úvodního ročníku seriálu v roce 2004 se zúčastňuji stále a pravidelně, i když samozřejmě úplně každou akci nezvládám. Na druhou stranu po pravdě přiznám, že rodinné, pracovní i jiné aktivity se snažím programu Krále, ale i dalším závodům v sezoně, v rámci možností přizpůsobit. Ovšem někdy je to vážně hektické – přece jen skloubit trénink se závody a k tomu dále starost o rodinu, péče o dvě malé děti a rodinný dům, navíc práce v Praze. K tomu prostě potřebujete vstřícnou manželku a hodně dobré organizační schopností (úsměv).

Před úvodním podnikem jste si troufal na jaké umístění?
Vzhledem k mé vyrovnanosti v jednotlivých odvětvích jsem předpokládal, že pokud tělo dovolí, tak umístění v první pětici je asi reálné. Nakonec z toho byl celoroční zajímavý souboj s teplickým Filipem Zouharem o konečný triumf. Když Filip relativně hodně ztratil na podzim při horských kolech, začínal jsem tušit, že by to mohlo vyjít. Škoda jen jeho zranění a neučasti při finále na Lovoši – přece jen by to byl boj spravedlivější.

Sám se spolupodílíte na pořádání především triatlonu pod Házmburkem. Jak to jde skloubit se závoděním?
Jak jsem již uvedl, tak právě triatlon na Libochovicku je prakticky mým „třetím potomkem“ – jeho tradice je již více než desetiletá. Pravdou je, že po úvodním pionýrském ročníku, kdy jsem se ještě v úzkém kruhu závoďáků objevil a zároveň to i organizačně zvládal, tak dalších asi pět let, kdy účast postupně šplhala až na nynější více než stovku obojživelníků, závodit doma na nejoblíbenějším závodě prostě nešlo. Naštěstí díky naprosto skvělé sestavě pořadatelů našeho triatlonu jsem v posledních letech mohl opět naskočit do startovního pole jako účastník. Kdyby ale organizační soukolí neklapalo tak skvěle, závodit bych na domácí půdě nemohl.

Patříte k týmu BTT LIbochovice, který se většinou společně účastní závodů. Trénuje se prý ale individuálně.
Ano, je to bohužel spíše samostatné. Ten společný trénink je trošku komplikace. Když pominu vždy dvě společná týmová soustředění v roce, která však slouží spíše právě k utužení party, tak trénujeme zpravidla výlučně každý sám. Ne že bychom snad byli všichni takoví individualisté, ale je to dáno především zcela různým věkovým rozpětím členů BTT, jejich s tím související výkonnostní úrovní a samozřejmě i rodinným zázemím a zaměstnáním – jeden studuje, druhý pracuje v Praze, třetí podniká atd. Navzdory tomu si myslím, že to uskupení členů i sympatizantů kolem BTT je naprosto neopakovatelné a úžasné zároveň.

Král zahrnuje kolo, běh, plavání. Jaký jiný sport jste ještě vyzkoušel, či který se vám líbí?
Tak na to je celkem jednoduchá a snadná odpověď. Jako původem promovaný pedagog tělovýchovy, t.č. snad jen dočasně ve výslužbě, mám obecně k jakémukoli druhu sportu hodně blízko, a to jak v aktivní i pasivní podobě. Nevím, zda je to dobře nebo špatně, nicméně prakticky všechen volný čas se snažíme s rodinou věnovat pohybu, sportu a pobytu v přírodě. Vedle nyní dominantního triatlonu jsem se věnoval v mládí dost tenisu, samozřejmostí je pak fotbálek, občas plážový volejbal, lyže, hokej, badminton atd. – člověk toho vyzkoušel už hodně. A musím přiznat, že asi každý sport, když se mu člověk věnuje, tak má své kouzlo. V tomto duchu se snažíme se ženou, která dříve hrála a doposud hraje výkonnostně volejbal, vychovávat i ty dva naše malé rafany (smích). Já s oblibou říkám: „..kdo si hraje, nezlobí.“.

Letos měl Král 13 zastávek, přivítal byste jich ještě víc?
Teď na konci roku nás právě čeká opět po roce schůzka ohledně termínové listiny Krále na 2009, ovšem více než těch 13 akcí to v žádném případě již nebude, to bylo maximum. Naopak určité optimum já osobně vidím někde v intervalu deset až dvanáct akcí v roce.

Jak se vám tančilo při závěrečném vyhlášení v Brozanech s královnou?
Což o to, mně osobně se tančilo celkem dobře. Je ovšem otázkou, zda něco podobného může říci i letošní královna (smích).

KRÁL STŘEDOHOŘÍ 2008

Celkově: 1. Bušek (BTT Libochovice), 2. F. Zouhar (TT Glassman Teplice), 3. Čapek (KUC Bike Sport Ústí n. L.).
Ženy: 1. Kalibová (MMB Třebenice), 3. Smejkalová (Arrow Credit), 3. Dlouhá (Dlouháni Roudnice).
Dorost: 1. Zahálka (BTT Libochovice), 2. Wild (Židovice), 3. Dlouhý ml. (Dlouháni Roudnice).
Muži do 29 let: 1. Kellner (Koloshop.cz Team), 2. Tlustý (Hostěnice), 3. Šašek (BTT Libochovice).
Muži do 39 let: 1. Bušek (BTT Libochovice), 2. F. Zouhar (TT Glassman Teplice), 3. Čapek (KUC Bike Sport Ústí n. L.).
Muži do 49 let: 1. Rous (KRK Litoměřice), 2. Pšenička st. (HC Lovosice), 3. Vápeník (BTT Libochovice).
Muži do 59 let: 1. Malý (AC Česká Lípa), 2. Jakš (Struženka), 3. Jindra (Vodní stavby Praha).
Muži nad 60 let: 1. Zima (HO Roudnice), 2. J. Zouhar (TT Glassman Teplice), 3. Pirk (Praha 3).

Autor: Ladislav Pokorný

18.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 22 456 Kč

Svářeči svářeč kovů. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22456 kč. Volných pracovních míst: 26. Poznámka: místo výkonu práce Lhotka nad Labem č.p. 86, 410 02 Lovosice 2 a Račice, 411 08 Štětí. Jedná se o stavbu a výrobu plavidel., Požadujeme:, - vyučen v oboru - může být nahrazeno délkou praxe a zkušenostmi z oboru - individuální posouzení, - osvědčení o kvalifikaci svářeče (diplom, průkaz, osvědčení, atest, kurzy, apod. , - praxe v loděnicích - výhodou, - práce v otevřených i zavřených prostorách loděnice za každého počasí, - práce fyzicky náročná, - různé typy svařování ., První kontakt telefonicky a e-mailem.. Pracoviště: Barkmet, a.s., provozovna lhotka nad labem, 410 02 Lovosice 2. Informace: Ilona Abrahámová, +420 775 381 003.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 17 500 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 21500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme kurz Pracovník v sociálních službách (lze dodatečně absolvovat i při zaměstnání), nebo ÚSO vzdělání obor sociální péče. Výpis z rejstříku trestů. Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou., Způsob prvního kontaktu e-mailem, telefonicky od 7.00-14.30 hod. nebo osobně v místě výkonu práce.. Pracoviště: Diakonie čce - středisko v krabčicích, 411 87 Krabčice u Roudnice n.L.. Informace: Jan Faltus, +420 417 639 684,739 244 641.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 16 500 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Operátor na středisku logistiky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 20800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , Vybalování výrobků a jejich závoz do skladů, Načítání a vážení výrobků, Vyložení a naložení dílů, Výběr produktů ze skladu na základě pracovních postupů procesu expedování, Příprava palet, Vykládka a nakládka palet, Třísměnný provoz, , Požadujeme: , - minimálně výuční list, - dobrý zdravotní stav, - ochotu učit se , , Nabízíme:, - zázemí silné nadnárodní společnosti, - možnosti vzdělávání a profesního rozvoje , - měsíční bonus v závislosti na pracovním výkonu, - měsíční bonus za docházku, - příspěvek na dojíždění dle vnitropodnikových pravidel , - týden dovolené navíc , - firemní dotované stravování , - příspěvek na životní připojištění nebo penzijní spoření. Pracoviště: Aoyama automotive fasteners czech, s.r.o., Průmyslová, č.p. 1166, 410 02 Lovosice 2. Informace: Hana Smíšková, +420 730 891 239.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 14 300 Kč

Pomocníci v kuchyni pomocný kuchař. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14300 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Na této pracovní pozici budeš odpovědný/ná, zejména za:, Přípravu samotných pokrmů s využitím moderní techniky , Ekologické třídění odpadu, Kontrolu a ovládání výrobních zařízení, Hlášení poruch zařízení vedoucímu výroby, Dodržování bezpečnosti potravin v rámci HACCP, Úklid výrobních prostor a zařízení, Co požadujeme: , Zdravotní průkaz, Schopnost práce v týmu , Samostatnost, flexibilita, odolnost vůči stresu, Komunikativnost, Vysoké pracovní nasazení, Co nabízíme:, Příjemné pracovní prostředí v zahraniční společnosti, Firemní stravování , Zajímavé platové ohodnocení , A další připravované benefity, Termín nástupu: , Červen 2017 , Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Rastenberger s.r.o., Chelčického, č.p. 627, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Petr Jíra, +420 607 057 110.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vloupání na Litoměřicku meziročně ubylo. Zloděje odrazuje lepší zabezpečení

Koupaliště v Lovosicích na archivním snímku z roku 2016

Lovosické koupaliště v novém kabátě otevřelo své brány návštěvníkům

Řidiči, pozor! Litoměřice čeká několik rekonstrukcí a uzavírek ulic

Litoměřice - Ještě v červnu proběhne několik dopravních uzavírek, na které by se měli řidiči připravit.

FOTO: Takový byl letošní Den záchranářů Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Složky krajského integrovaného záchranného systému se v sobotu představily v Litoměřicích. Podívejte se, jak to tam vypadalo.

Začátek prázdnin se obejde bez extrémních veder. Bouřky budou jen lokální

Severní Čechy - Po horkém červnu má následovat spíše průměrný červenec, naznačuje dlouhodobá předpověď meteorologů. Srážek nadále nebude mnoho.

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. června 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT