Házenkáři Lovosic nezlomili karvinské prokletí. Po středeční drsné porážce 20:36 dál čekají na první bod z utkání proti úřadujícím šampionům. Už čtyři roky…

Karvinští jezdí na sever Čech rádi, když jako jediní v extralize zde vyhráli vše, co se dalo. I zápas 14. kola měli pevně v rukou a domácí tým vyškolili krutým rozdílem šestnácti branek.

„Byl to jeden z nejhorších výkonů,“ přiznal kouč Vojtěch Srba, kterému chyběli tři klíčoví hráči David Kylíšek, Motl a Kratochvíl. „Jejich absence se na výsledku podepsala. Ti, kteří je měli zastoupit, to nezvládli. Je ale potřeba říct, že soupeř byl silný a hrál dobře po celé utkání. Výsledek mohl být přijatelnější, kdybychom proměňovali šance, bylo tam i pár tyček.“

Severočeši drželi krok jen čtvrt hodiny, to prohrávali 4:6. „Pak jsme začali hrát individuálně a soupeř nás potrestal,“ kritizoval Srba.
Lovosice zůstaly páté, ale ztráta na čtvrtou Karvinou narostla už na čtyři body. V neděli se Srbova družina vypraví do Bystřice pro vítězství. Ale možná bez gólmana Luďka Kylíška, který nedohrál zápas s Karvinou pro podezření na zlomený nos.

„Chtěli bychom dva body, ale nevíme, jak to bude s Luďkem a Kratochvílem. Alespoň že se vrací David Kylíšek, který je důležitý pro organizaci hry. Chceme se s tím poprat, ale ta situace není dobrá,“ burcuje Srba.