Hosté sice hrají pod hlavičkou starších žákyň, ale většina týmu patří ještě věkově také do minižákyň. V prvním utkání nastoupily za domácí tým mladší hráčky, ve druhém si trenér Mosteckých narychlo nechal pozvat ty zkušenější, proto i výsledky jsou diametrálně rozdílné.

Most – Lovosice 44:122 a 85:76

Nejlepší střelkyně: Pazourová 54, Pišlová 44, Filipová 43, Hyťhová 32, Marešová 10.

První utkání začaly Lovosice dobře, téměř nepustily soupeřky na útočnou polovinu a stav po první čtvrtině byl více než dostatečný – 4:42. Lovochemii se dařilo výbornou obranou získávat míč ihned po rozehře soupeřek a dávat jednoduché koše. Ve druhé čtvrtině další pětka úspěšně navršovala skóre, velký prostor pro hru dostávaly v obou částech i hráčky ze sportovní třídy, aby získávaly co nejvíce herních zkušeností.

Ve třetí části hostující tým ještě svůj náskok zvýšil, a tak v poslední čtvrtině hrály část utkání pouze nové basketbalistky. Bodově se jim nedařilo, v obraně byly také velké mezery, ale vyzkoušely si spolu hrát a nespoléhat na ostatní spoluhráčky, které jim míč rozehrají a také vybojují v obraně. Závěr si dohrály starší hráčky a bodový rozdíl byl markantní.

Protože domácí tým hraje tuto soutěž s minižákyněmi, jejich trenér oznámil hostující trenérce během přestávky mezi zápasy, že si pozve starší hráčky, aby měly kvalitnější soupeřky.

Domácí posily nastoupily sice do druhého utkání až ve druhé čtvrtině, ale lovosické naděje si nedokázaly v první části vytvořit takový bodový náskok, který by stačil na vítězství. Hráčky Lovosic začaly dělat hloupé chyby v přihrávkách, najednou si nebyly schopné rozehrát míč a zbytečnými technickými chybami dostávaly svého soupeře pomalu do tempa. Ve třetí části se začala projevovat na klíčových hráčkách Lovochemie únava, přišly další naprosto zbytečné chyby na rozehrávce a protože i obrana již nepatřila k tomu nejlepšímu, od šesté minuty si Most začal diktovat svoje tempo a dokráčel pro výhru.

Autor: Jiří Puchar