ESA Praha – Roudnice 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Hostující tým měl před střetnutím nečekané problémy. „Mistrovské zápasy žen se hrají většinou v dopoledních hodinách a pro nás dnes nastal obrovský problém s dopravou do Prahy. Čechy zasáhla sněhová nadílka a silničáři opět nebyli připraveni. Díky tomuto faktoru se dvě hráčky nedokázaly dopravit z Litoměřic v brzkých ranních hodinách, kdy silnice nebyly sjízdné. Další nepřízní byla neúčast dalších dvou klíčových hráček, které mají zdravotní komplikace,“ vysvětloval trenér Roudnice Tomáš Langer.

Se zápasem samotným už byl mnohem spokojenější. „Holky byly díky nepřízni osudu ve slabší sestavě, ale i tak od prvních minut dokázaly Pražanky přehrát. Přišlo několik povedených momentů, kdy ohrožovaly střelami branku domácího týmu. Bohužel zde opět platilo pravidlo nedáš – dostaneš. Domácí tým vyhrál první třetinu 1:0. Druhá třetina byla vyrovnaná, žádná branky v ní nepadla.“

Roudnické družstvo tak mělo stále šanci na zisk bodů. S tím také tým nastupoval do třetí třetiny, která ale v prvních minutách přinesla smršť zákeřných falů.
„Ty byly vyvolány nervozitou a zbytečnou agresivitou domácího celku, který byl zaskočen naší dobrou poziční hrou. Často se ale díky oplácení náš tým dostával do nelehké situace vlastní hloupostí a hráčky musely čelit oslabení a zvládnout tak hru 5 na 3. Asi už to zní jako otřepaná fráze a výmluvy, ale i tak musím konstatovat, že i když Roudnice odehrála vynikající utkání, došly hráčkám síly a nakonec podlehly týmu ESA Praha o tři góly. Každopádně mohu být na všechny hráčky hrdý, protože je vidět obrovský pokrok, který celý tým zápas od zápasu předvádí,“ těšilo roudnického kouče.