První turnaj, kterého se zúčastnilo smíšené lovosické družstvo, se konal v Teplicích, kde kromě domácích a Lovosic hrálo družstvo Ústí B.
V prvním utkání si domácí teplický tým poradil s ústeckým béčkem, kdy hlavně využil svojí výškovou převahu.

V druhém utkání se střetla Lovochemie s Ústím B a hned od začátku byla vidět herní převaha na straně Lovosic. Prosadila se zejména dvojice Knotková a Puchar a právě díky jejich bodům si Lovosice vytvořily velký náskok, který druhá pětka lehce navýšila.

Ve třetí části již začali dostávat příležitost i nejmladší hráčky a hráči, takže se hra postupně vyrovnala. V těchto momentech utkání spíše než nějaká herní vyspělost převyšovala bojovnost všech účastníků, ale v této kategorii se v podstatě ani nic jiného neočekává, než bojovnost a radost z pohybu.
V poslední části si opět zahrály spíše mladší hráčky, hlavními oporami byla Brandýská s Královou a Velichem. Dobré bylo, že se o body podělilo celkem devět hráčů a hráček, své první body zaznamenala Brožová.

V souboji o fiktivní první místo na tomto miniturnaji se Teplice střetly s Lovosicemi. Domácí doplatili na to, že své nejlepší hráče nechal trenér domácích hrát v prvních dvou čtvrtinách, takže v poločase sice vedli domácí o dva body, ale ve dvou zbývajících čtvrtinách Lovochemie nejen že utkání otočila, ale opět si zahráli všichni lovosičtí hráči a hráčky. K osvědčené čtveřici Knotková, Puchar, Brandýská a Králová, která se postarala o body, se přidal i Andrš, který nejenže zaujal svou bojovností, ale i proměnil dva nájezdy, a kdyby proměnil všechny šestky, byl by pomalu nejlepší střelcem utkání.

„Šestky vůbec patřily k velké slabině týmu. V této činnosti musí nejmladší hráči na tréninku přidat. Jinak samozřejmě zaslouží celý tým pochvalu za předvedený výkon,“ uvedli funkcionáři z BK Lovosice.

Sestava Lovosic: Bednaříková, Hanková A., Hanková V., Andrš, Vintrlíková, Puchar, Knotková, Landová, Králová, Brožová, Brandýská, Velich, Jaškovová, Kuchařová, Klemm.

Výsledky Lovosic:
Lovosice – BK Teplice 42:30 (19:21) Střelci: Puchar a Knotková 12, Králová a Brandýská 6, Andrš 4, Velich 2.
Lovosice – BK Ústí n.L. „B“ 45:6 (25:2) Střelci: Králová 9, Knotková 8, Puchar 7, Brandýská, Landová, Velich a Hanková A. po 4, Vintrlíková 3, Brožová 2.

V sobotu se v lovosické hale hraje od 10 a 12 hodin Oblastní přebor mladšího minižactva – Lovosice – Slavoj Litoměřice. Ve 14 hodin na palubovce proběhne Oblastní přebor žen – Lovosice – Benešov. V neděli je na programu od 10 hodin Oblastní přebor žen – Lovosice – Kolín.

AUTOR: Jiří Puchar