Hned v úvodu zajížděly Lovosice k soupeřům do Dobřichovic a Berouna. V loňské sezoně se oba týmy pohybovaly ve středu tabulky, takže tato konfrontace měla naznačit, jak na tom tým Lovochemie je. Po nadějném začátku přípravy, kdy se v hale pohybovalo až třináct žen, se víkendových utkání zúčastnilo malé množství hráček.

Dobřichovice – Lovosice 68:51 (31:26)

Body a sestava: Miková 19, Mrvíková 14, Šebová, Matulková 6, Lukášová 4, Udatná 2.

Toto střetnutí začaly lovosické basketbalistky s respektem, většina hráček se seznamovala s hrou proti starším a statnějším soupeřkám. Domácím se dařila střelba v první čtvrtině, ale lovosické ženy osmibodový náskok brzy stáhly. Do druhé čtvrtiny šla Lovochemie s pokyny hrát důrazněji v obraně a také se střelecky prosadit. Ale Dobřichovice využívaly svých vyšších podkošových hráček a také letitých herních zkušeností. Lovosice se v této části hry dostávaly velice těžko do hry, pod koš soupeřek se téměř nedostaly a nedařila se jim ani střelba. Prohra o pět bodů v poločase byla vzhledem k vývoji utkání ještě přijatelná.

Ve třetí části se hostující tým dopouštěl mnoha technických chyb, což soupeř trestal. A když Lovochemii nešla ani střelba, dobřichovický tým se bodově odtrhl. V poslední části hry již nestačily Lovosice ani fyzicky, měly pouze jednu hráčku na vystřídání. Přesto si zaslouží pochvalu za bojovnost až do poslední minuty utkání.

Beroun – Lovosice 67:74 (29:29)

Body a sestava: Šebová 23, Pišlová 13, Lukášová a Miková 11, Udatná a Blašková 7, Matulková 2.

V Berouně začaly lovosické basketbalistky znovu opatrně, v družstvu domácích byly některé hráčky opravdu „dobře stavěné“ a herně vyspělejší. V první čtvrtině předvedla střelecký koncert Hanka Šebová, do sedmé minuty byla jedinou střelkyní hostů. Domácí hráčky využívaly svých fyzických předností, hosté zase rychlosti, a tak se začalo skóre pomalu navyšovat na straně Lovosic. Ve druhé čtvrtině se Beroun prosazoval v útoku svojí podkošovou hráčkou, a tak v poločasové přestávce svítil na ukazateli nerozhodný stav.

Nástup do třetí čtvrtiny vyšel lépe Lovochemii, začala se prosazovat střelecky z pole i z pod koše, vycházela jí spolupráce (Udatná – Blašková) a využívala i nacvičených akcí. Lovosické hráčky si v poslední části hry vypracovaly až patnáctibodový náskok, ale domácí basketbalistky zabojovaly a snížily. První vítězství si však Lovochemie nenechala ujít, a tak si vítězné dva body odvezla domů.

AUTOR: Jiří Puchar