Sešla se na něm nevídaná konkurence závodníků ze 33 zemí. Dali si zde dostaveníčko i borci z jiných kontinentů, aby zjistili, jaká jim vyrostla v Evropě konkurence pro podzimní mistrovství světa. Čeští junioři předvedli v Berlíně pěkné výkony, největšího úspěchu dosáhl Lukáš Krpálek z Jihlavy, který v kategorii do 100 kg opět zvítězil. Prokázal trvale výbornou formu, když v sérii pěti turnajů získal jednu bronzovou, jednu stříbrnou a tři zlaté medaile.

„Je to skutečně velká naděje našeho juda a naděje na zisk medaile na ME ve Varšavě, když vede s velkým náskokem evropský žebříček,“ těší úspěchy mladého borce trenéra SJ Václava Červína. „Radost mám i z výsledku trojice litoměřických borců, kteří měli reálnou šanci být na evropský šampionát nominováni. Největší radost nám udělal Libor Uhlík v nejvyšší hmotnosti nad 100 kg, který vybojoval druhou bronzovou medaili a spolu s pátým a sedmým místem se na ME prosadil. O nominaci si opět řekl i Martin Stalmacher v hmotnosti 73 kg, který má kladnou bilanci v turnajích – jednou byl pátý, jednou sedmý a nyní obsadil ještě bodované deváté místo. O jeho účasti bude ještě rozhodovat rada reprezentace. Oba závodníci, pokud na evropském šampionátu odvedou výborné výkony, mají šanci být nominováni i na mistrovství světa. Bohužel náš třetí zástupce – Hanka Kodešová – v hmotnosti do 63 kg už tak úspěšná nebyla. Nedokázala navázat na dobrý start z úvodu sezony a v Berlíně vypadla v 1. kole,“ lituje trenér Václav Červín.

Ihned po návratu se celá skupina sedmi juniorů, kteří budou nominováni na Evropu, vypravila na rekondiční pobyt na Šumavu, kde krátce zapomene na tatami. Po návratu se hned zapojí do cílené přípravy na šampionát, který proběhne druhý zářijový víkend v Polsku.

V nominaci jsou mezi dívkami Kristýna Šediváková (48 kg) ze Sokola Vršovice a Eva Koubková (57 kg) z Liazu Jablonec, mezi chlapci Václav Sedmidubský (66 kg) z USK Praha, Martin Stalmacher (73 kg) ze SJ Litoměřice, Michal Krpálek (90 kg) a Lukáš Krpálek (100 kg) z SK Jihlava a litoměřický Libor Uhlík (+100 kg).