Dopolední kvalifikace dopadla pro Matzkeho se Skulou velmi dobře, protože zajeli šestý čas do sobotního startu a dvanáctý do startu nedělního. Lacko s Vojtěchem měli v druhé části kvalifikace smůlu. Došlo totiž k poškození zavěšení předního kola, a tak nebyla druhá část dokončena.

„S umístěním obou posádek jsem opravdu moc spokojen. Štěpán startoval z dvanáctého místa a dokázali s Adamem dojet nakonec šestí. Martin s Jirkou třetí, na což jsem velice hrdý,“ radoval se z umístění obou posádek šéf týmu Martin Matzke. Největším strašákem byl pro všechny déšť, ale předpovědi se nenaplnily a celý den panovalo krásné polojasné počasí. To si pochvaloval i Jiří Skula, který jako jediný předpovědi nevěřil.

„Byl to super závod. Opět jsme vyhráli při střídání, kdy byla zastávka bezchybná a na vteřinu přesná. Martin zajel dobře kvalifikaci, což nám pomohlo na startu a já dovezl Corvettu pro další bronz,“ dodal Skula.

Ve druhém závodě ale neměli čeští jezdci štěstí. Jiří Skula startoval z dvanácté pozice, Adam Lacko z poslední. Hned na startu došlo ke kolizi. Jiří Skula se střetl s jiným vozem a dostal penalizaci, což ho posunulo na konec závodního pole. Adam Lacko jel výborně, dokázal se probojovat až na šestou pozici.

„Adam perfektně odstartoval, dostal se na šestou pozici a jel výborně. Bohužel nás zklamala technika, došlo k poruše převodovky, a tak závod pro druhývůz skončil. Je to zklamání. Po včerejší bedně jsme čekali lepší výsledek, ale takový je motorsport,“ dodal šéf týmu Martin Matzke starší.

Mírnou náplastí v nedělním závodu bylo alespoň umístění první Corvetty s posádkou Matzke–Skula, která dojela na patnáctém místě z celkových čtyřiadvaceti startujících vozů.

Dalším podnikem, na který se roudnický tým MM Racing chystá, je závod německého mistrovství ADAC, který se jede na okruhu Lausitzring 9. září.

AUTOR: Karel Kubeš