Pod Pálavskými vrchy a před novomlýnskými vodami předvádělo své umění 73 závodníků, mezi nimi i ti ze třídy Junior buggy, ve které měl region svá želízka. Již tréninkové jízdy naznačily, že nově upravená a prodloužená závodní dráha pouze s neznatelným převýšením by mohla jezdcům z Litoměřicka vyhovovat.

V prvních kvalifikačních jízdách měly technické problémy Lukáš Hanžl (Speed Han Roudnice) a Jiří Fígl (Auto klub Ředhošť). Oba ovšem v dalších jízdách zabojovali, a tak se podařilo, že se všichni čtyři závodníci poprvé probojovali do závěrečné finálové třídy A.

Ve velmi vyrovnané konkurenci sice na medailové umístění nedosáhli, ale již samotné finále je pro ně velkým úspěchem. Šestá dojela Petra Kramářová (AK Ředhošť), sedmý Jiří Lipš (Speed Han Roudnice), osmý Jiří Fígl (AK Ředhošť) a devátý Lukáš Hanžl (Speed Han Roudnice).

Vítězem se stal Matyáš Zeman ze Sportprofess – Chomutov, když bratři Kupcové zůstali tentokrát za jeho zády. Královskou třídu vyhrál mistr Evropy Petr Bartoš před Romanem Keřkou z Klášterce n. O, který si tak nadělil dárek k sobotním jmeninám. Bartoš se stal po tomto výsledku mistrem ČR pro rok 2008.
V průběžném pořadí třídy do 600 ccm – Junior buggy vede Karel Kupec před Matyášem Zemanem, Petra Kramářová je stále na šestém místě, Jiří Lipš drží sedmou pozici, Jiří Fígl si o příčku polepšil a je devátý, Lukáš Hanžl poskočil na dvanácté místo.

Další závod se koná ve Velkém Meziříčí.

AUTOR: Pavel Berounský