Nejdříve se z roudnických hráčů, reprezentů ČR, ke stolu dostala Veronika Hubrtová. Hned v úvodu jí los přidělil soupeřku z Ruska Irinu Gorbyatay. Česká hráčka tento úvodní boj zvládla výtečně a vyhrála 75:65. Ve druhém kole pak narazila na finskou hráčku Mariku Pikkijoki, se kterou si (zdá se lehce) poradila 75:29. Dnes ji však čeká křest ohněm v podání norské hráčky, čtyřnásobné mistryně Evropy, Line Kjorsvik.

Další z roudnických zástupců Dominik Halamka již tolik štěstí neměl a hned v prvním kole prohrál s Maďarem Csabou Nagy těsně 115:125, takže se musel dále probojovávat B stranou pavouka. Jeho dalším soupeřem byl hráč Severního Kypru, Hasan Aligullu. Halamka vyhrál jednoznačně 125:22 a pro Kypřana tak v této disciplíně ME skončilo. I další zápas hráče roudnického týmu byl vítězný, tentokrát v poměru 125:45. A další stopku tak Dominik vystavil Islanďanovi Garymu Winson. Ale stejně jako Hubrtovou, tak i Halamku čeká těžký soupeř. Mladý polák Hubert Lopotko, kterému „visí na krku“ tři medaile z juniorského ME.

„Nezbývá než doufat, že si naši zástupci už zvykli na stoly a plátna ve Willingenu a i dalším dnem projdou do dalších bojů. Ostatně Willingen je místem, kde Veronika získala první titul evropské šampionky pro ČR, tehdy v juniorkách. Bylo by příjemné, kdyby se jí to podařilo zopakovat tentokrát v ženské kategorii,“ přeje si předseda BC Harlequ´in Roudnice René Rambousek.