Start závodu už 6. ročníku je v sobotu 9. srpna v 15 hodin. Prezentace všech, kteří se ještě nezaregistrovali, bude probíhat od 12 – 14 hodin na jezu v Hostěnicích, kde je start, cíl i depo závodu.

Plaveckou část absolvují závodníci v Ohři, kde je čeká necelých 500 metrů. „Délku tratě volíme podle teploty vody v den závodu, ale tentokrát nic nenasvědčuje tomu, že by měla být příliš chladná, takže poplaveme nějakých 450 metrů,“ prozrazuje jeden z pořadatelů Jan Řebíček, který bývá pravidelným účastníkem akce. V minulém ročníku, kterého se zúčastnilo 66 závodníků, dokončil triatlon na 19. místě. Celkově zvítězil Ondřej Švarc z TT Cyklorenova Cvikov o více než půlminuty před oddílovým kolegou Janem Novotou. Úspěch cvikovského oddílu potvrdila nejlepší z žen Kateřina Loubková, která obsadila vynikající 11. příčku celkově.

Cyklistická část měří přes 20 kilometrů a vede po silnicích I., II. a III. třídy. Jede se po trase: jez v Hostěnicích – Brozany nad Ohří – Brňany – Keblice – Siřejovice – Vrbičany – Chotěšov – Brozany nad Ohří – jez v Hostěnicích. V běhu čeká na účastníky 5,8 km, jeden okruh kolem Hostěnic, který se z devadesáti procent běží po hladkém asfaltu, zbytek po šotolině a zpevněných lesních cestách.

Pořadatelé upozorňují, že celý závod probíhá za plného silničního provozu. Je tedy třeba dbát jeho pravidel. Po skončení závodu a vyhlášení výsledků všech kategorií (celková bez rozdílu věku a pohlaví, muži nad 40 let, ženy bez rozdílu věku, nejstarší účastník, nejmladší účastník) čeká nejen na účastníky after party, při které zahraje Jitka a její tygři.