Kvalitní konkurence
Po třetím místě, kterého Pro Sport 04 Litoměřice dosáhl v I. lize, byl turnaj brán také jako posezonní rozptýlení a zároveň jako užitečná konfrontace s kvalitními soupeři. V Rakovníku totiž startovaly i extraligové týmy, nechyběl však ani loňský finalista Světového poháru.

Úvod jim nevyšel
Litoměřičtí zahájili nevýrazně, prohráli s týmem Přílep (výběr hokejistů, in–line a hokejbalistů Rakovnicka) 1:3, když třetí branku inkasovali při power play. Pro Sport 04 se však zápas od zápasu zlepšoval. Druhý zápas ve skupině s Plzní už naznačil sílu týmu a dobrou formu gólmana, utkání skončilo přesvědčivou výhrou 7:1.

Posledním soupeřem ve skupině byl loňský finalista Světového poháru IHC Tuněchody (Pardubice), kterému nakonec nestačila k postupu ani remíza 2:2. Litoměřičtí díky lepšímu skóre postoupili do semifinále, kde na ně čekal další velice těžký soupeř – Rollers Storms Praha. Pražané, kteří skončili v lize před Litoměřickými, v Rakovníku nestačili a museli se smířit s debaklem 5:1. Cesta do finále byla volná.

Rozhodly nájezdy
Ve finále narazili hráči Pro Sport 04 na svého přemožitele ze skupiny. Tentokrát byli o poznání opatrnější. V nádherném zápase, ve kterém oba týmy zaznamenaly dvě branky, se muselo nakonec rozhodnout až při samostatných nájezdech. V nich se štěstí přiklonilo na stranu týmu Přílep, které tak zvítězily 3:2.

Přesto mohou být litoměřičtí hráči s druhým místem spokojeni. Nikdo totiž takový úspěch nepředpokládal a ani samotní hráči si nedovolili před turnajem tak vysoko pohlížet.

Na turnaji se svými výkony blýskli Milan Punčochář, který soupeřům nastřílel šest branek a gólman Jiří Skřivánek, který naopak obdržel nejméně branek s průměrem 1,8 gólu na zápas. Pochvalu si však zaslouží všichni hráči za kolektivní výkony, herní projev a nasazení.

Pro Sport 04: Jiří Skřivánek, Ondřej Smetana, Milan Punčochář, Jiří Sekyra, Jiří Macháček, Marek Špatný, Petr Štros, Karel Zedek, Lukáš Masár
Konečné pořadí: 1. IHC Přílepy, 2. Pro Sport 04 Litoměřice, 3. IHC Rakovník, 4. Rollers Storms Praha, 5. IHC Tuněchody, 6. IHC Kladno, 7. Clowns Žalhostice, 8. IHC Škoda Plzeň.