„I letos jsme byli věrni tradici. Zachovali jsme termín závodu i trať v centru města, i když je s každým rokem stále náročnější sehnat veškerá potřebná povolení, kterých je letos snad ještě víc než v předchozích letech,“ říká prezident pořadatelského Cyklistického klubu Slavoj Terezín Václav Bureš.
Sportovní akce odstartuje úderem deváté hodiny, kdy do pedálů šlápnou nejmladší cyklisté. Pořadatelé opět dávají šanci nejmenším jezdcům – začátečníkům.

„V Terezíně a okolí je mnoho dětí, které se rády svezou na kole, což potvrdil i nedávný závod Za pěnivou důvou v Terezíně. Kategorie nábor je tak určená přímo pro nejmladší cyklisty, aby se děti mohly oficiálně poměřit se svými kamarády. O tuto kategorii v posledních letech zájem stoupl, a tak doufám, že třeba mladého jezdce Honzu Kašpara z Českých Kopist napodobí i jeho vrstevníci a přidají se k němu,“ zve k účasti cyklistický výkvět prezident Bureš a připomíná, že nábor obkrouží v Terezíně tři okruhy.

Trať, která měří jedenáct set metrů v ulicích města, je po celou dobu plně uzavřená, takže nebezpečí v podobě potkání se s protijedoucím vozidlem cyklistům nehrozí.

Další věkové kategorie budou navazovat. Po náboru nastoupí žáci, kadeti, junioři a závod vyvrcholí skupinou elitních jezdců, která se na trase bude pohybovat téměř hodinu. „Kancelář závodu je otevřena v kulturním domě od osmi hodin. Jezdci se mohou přihlásit nejpozději hodinu před startem své kategorie. Pro muže jsou přihlášky otevřené do deseti hodin,“ připomíná Bureš s tím, že nábor startovné neplatí. Žáci sáhnou pro třicet, dorost pro padesát a muži pro rovných sto korun.

AUTOR: Patrik Pátek