Jezdci z Litoměřicka startující v autokrosových speciálech do obsahu 600 ccm vystrčili ,,růžky“ již v měřeném tréninku, kde se překvapivě vedlo nejlépe Jirkovi Lipšovi ze Speed Han Roudnice nad Labem. Jeho čtvrté místo zaskočilo mnohé favority, 7. místo patřilo Kramářové a 11. místo Figlovi – oba Auto Klub Ředhošť a svým čtrnáctým místem doplnil čtveřici Lukáš Hanžl startující za Speed Han Roudnice nad Labem.

Obdobně, ale s mírným zlepšením,vyzněla také finálová jízda před téměř třemi tisíci aplaudujících diváků.

Trojice Lipš, Figl a Kramářová, která startovala z poslední řady, celou finálovou jízdou bojovala mezi sebou, aby se pak srovnala do 36 setin vteřiny. Výborný Lipš místo páté, šestá Kramářová a sedmý Figl. O nic pozadu nezůstal ani Hanžl, který finálové umístění vylepšil oproti tréninku a dvě místa a celkově skončil dvanáctý.

V průběžném pořadí je Kramářová stále šestá, Lipš se posunul na místo sedmé, Figl dokonce ze čtrnáctého místa na místo desáté a Hanžl je šestnáctý, když tři jezdci před ním mají stejný počet bodů. Další závod mistrovství republiky pokračuje 9.-10. srpna v jihomoravských Přibicích a ihned po týdnu se koná závod ve Velkém Meziříčí.

AUTOR: Pavel Berounský