S náročnými distancemi nedělního klání (500 m plavání, celkem 16 km horského kola v rámci třech blátivých silně podmáčených okruhů a 4,5 km krosového běhu) se nejlépe vypořádal velezkušený český reprezentant Pavel Jindra (mj. též dvojnásobný vítěz házmburkského HXT triatlonu) v čas 1:15:41 hod, který druhého v cíli Tomáše Podrazila (1:16:03) předběhl až v závěru běhu, třetí příčku získal jablonecký Michal Francke.

V celkovém ranku se z libochovických borců nejlépe umístil Marek Bušek na sedmém místě (v čase 1:21:45 hod). Další borci z BTT bojovali v celkovém hodnocení takto: 11. místo Matěj Zahálka (1:26:17hod), 12. Petr Vápeník (1:26:50hod), 18. Ota Šašek (1:29:59hod), 22. Zdeněk Pazdera (1:34:15hod), 29. Martin Vápeník (1:39:37hod), 37. Josef Hajný (1:55:34hod) a 39. Franta Krejčí v čase 1:57:32hod.

Výše uvedené výkony zároveň značili velmi kvalitní umístění v rámci vypsaných věkových kategorií. Matěj Zahálka se stal nejlepším juniorem do 18 let a M.Vápeník byl hned za ním druhý, Bušek v kategorii do 40 let bral bronz, P. Vápeník do 50 let stříbro. A to ještě v dopoledním zkráceném (0,25-4-1,7) závodě pro děti a mládež vybojoval Zahálka zlato v kategorii mládeže do 15 let a Adam Vápeník taktéž zlato v kategorii mladších žáků.

„Je logické, že nás každé pódium vždy potěší, obzvláště pokud jako v tomto případě bere cenné kovy celý rodinný klan – tentokrát Vápeníků hned se třemimedailemi. Otec a oba synové si to pěkně rozdělili,“ komentovali s úsměvem členové libochovické výpravy pohárový závod ve Šluknovském výběžku.
Borci libochovického BTT se nyní již pečlivě připravují na vrchol sezóny, kterým je za týden v sobotu 2. srpna domácí Házmburk X triatlon na Libochovicku.

AUTOR: Karel Majer