Bečka ujel hned na začátku závodu
„Únik jsem vyprovokoval prakticky hned v úvodu a se mnou ujela čtveřice dalších jezdců. Pravidelně jsme střídali, takže jsme téměř celý závod odjeli v pěti. V posledním kole pod kopcem nás dojela tříčlenná skupinka s René Andrlem. Skupině jsem pak znovu nastoupil a pokračoval sám. V půli kopce mě pak už dojel jenom osamocený Andy, se kterým jsem přijel do cíle,“ popsal vývoj stopadesátikilometrového závodu vítězný Radek Bečka.

Cyklistický peloton absolvoval čtveřici pětatřicetikilometrových kopcovitých okruhů v Orlických horách. Pětici odvážných závodníků spolu s Radkem Bečkou sestavili příbramský Jakub Novák, Jiří Beneš, Michal Kesl a Tomáš Míček. Poslední dva jmenovaní získali sice každý jednu vrchařskou prémii, avšak tempu hradeckého profesionála nakonec nestačili.

V závodě se snažili také terezínští cyklisté Jan Bureš a Petr Šinágl. Oba zkoušeli jít do úniků. „Když jsem viděl, že na začátku ujela pětičlenná skupina, zkusil jsem ji dojet. Kluci za to ale vzali fest a peloton mě pak po několika kilometrech dojel. Škoda, že jsem zaváhal a nebyl ve skupině hned,“ litoval jezdec CK Slavoj Terezín Jan Bureš, který nakonec přijel na bodované šestadvacáté pozici.

Lépe na poháru dopadl Burešův kolega Petr Šinágl, který proťal cílovou pásku na 19. příčce. „Jsem maximálně spokojený. Do stoupání se mi jelo skvěle, ale ve sjezdech jsem se trápil,“ podotkl Šinágl.

První závod po nepříjemném pádu
Velká cena Orlických hor byla pro René Andrleho prvním závodem po nepříjemném pádu v etapovém závodě v Polsku, kde ho před dvěma týdny přímo z etapy odvážela sanitka na ošetření rovnou do nemocnice.

„Stehy z roztrženého obočí už jsou venku. Tréninku to nevadilo a závodit jsem se už těšil. Tentokrát si ale vítězství zasloužil Radek, který si ho poctivě vydřel. V závěru mě proto ani nenapadlo spurtovat. S druhým místem jsem spokojen,“ pochválil svého kolegu stříbrný René Andrle.

Oba nejrychlejší muži závodu pak spolu se svým týmem ve složení Andre Schulze, Tomáš Bucháček, Vojtěch Dlouhý, Petr Kubias, Patrick Keller a Petr Kaltofen odjíždějí do Německa na etapový závod Sachsen Tour.

Výsledky:
1. Radek Bečka 3:43:56, 2. René Andrle (oba Mix team PSK Whirlpool-Author, oba stejný čas), 3. Daniel Vejmelka (DT-Specialized) +46s, 4. Michal Kesl (AC Sparta Praha) +1:25, 5. Tomáš Míček (Team Cube), 19. Petr Šinágl, 26. Jan Bureš (oba CK Slavoj Terezín) +18:34.

AUTOR: Patrik Pátek