„Nezáleží, na jakém bicyklu kdo pojede. Rozhodující není věk, pohlaví ani stav kola. Důležitá je chuť se svézt a udělat něco pro sebe,“ upozornil ředitel závodu Petr Rýsler. Pořadatelé vypsali třináct kategorií členěných dle věku, pohlaví, stavu kola a délky trati. Správná kombinace totiž umožní, aby si na své přišli jak amatéři, tak i zkušení jezdci. „Nejdůležitější je radost, kvůli které závod tradičně pořádáme,“ připomněl Rýsler. Ceny jsou symbolické, ale vítěz vyhrává sud piva. Sudy budou rozděleny dva. „Znovu jsme se rozhodli do závodu vložit 2. Neoficiální mistrovství Terezínska a přilehlých obcí tříčlenných družstev věkově členěných. Je třeba sestavit družstvo, kde jeden účastník bude do třiceti let, druhý mezi jedenatřiceti a čtyřiceti a třetí nad čtyřicet let. Všichni přitom jako jednotlivci budou započítáváni do hlavního závodu.“

Jezdci se mohou přihlásit prostřednictvím emailu, nebo na místě. Kancelář závodu je otevřena v Restaurantu Atypik v Terezíně v den závodu od 11.15 do 12.30 hodin (start hlavního závodu ve 13 hodin). Dopoledne je však věnované dětem, pro které je přichystán závod na náměstí. Ten startuje v 10 hodin a nejmenší účastníci se mohou přihlásit o hodinu dříve. Starší účastníci si mohou vybrat ze dvou tratí. Delší měří 73 km a kratší necelou čtyřicítku. Hlavní závod jezdce zavede z Terezína přes Litoměřice do Polep, Liběšic, následně do Trnobran, Úštěka a přes Tetčiněves a Vrbici do Roudnice, odkud přes Rohatce, Hrdly a Bohušovice zamíří do cíle. Závodníci na krátké trati se vyhnou kopcům a přes Okna a Chodouny zamíří do Roudnice, odkud se po stejné trase vydají do Terezína. Informace na: www.duva.wz.cz.

I letos je závod zařazen do seriálu Král Středohoří. Započítáváni však budou jen závodníci, kteří absolvují dlouhou trasu a současně se již letos účastnili dvou předchozích závodů seriálu. Po skončení sportovní části je připraveno posezení s živou hudbou a vydatným občerstvením. „Ti, co k nám jezdí pravidelně, už vědí, že skutečně nejdůležitější je zábava. Avšak stále se snažíme ji spojit se sportovním výkonem a přichystat závod na co nejvyšší úrovni, aby si i nesportovec mohl připadat jako profesionál,“ zve všechny Petr Rýsler.