„Jde bohužel o dlouhodobě naplánovanou akci, se kterou nemůžeme nic dělat. Trať jsme si projeli, jsou místa, kde vyčnívají kanály. Podobné úseky by samozřejmě byly řádně označeny, ale ještě zvažujeme možnost, že by se jelo třeba vícekrát na zkráceném okruhu,“ říká ředitel závodu Vladimír Urban.

Při časovce Giro de Zavadilka (Zavadilka – Chodouny – Polepy – Vrutice – Svařenice – Vrbice – Vetlá – Kyškovice – Zavadilka – 21,5 km) by závodníci, z nichž ne všichni berou akci tak úplně vážně (humor je nejdůležitější), asi nástrahy frézované silnice zvládli, o den později však hrozí při průjezdu početného pelotonu nebezpečí úrazů. Při Masters mají totiž jednotlivé kategorie i několik desítek jezdců. Pořadatelé tak definitivně rozhodnou o podobě trasy až dnes.
První trojice se na start Giro de Zavadilka, závodu, který byl založen už v roce 1967, postaví v sobotu ve 14 hodin. Prezentace je také v místě startu (motorest Zavadilka) od 12 do 13.45 hodin. Nejrychlejší čas na 21,5 km dlouhém okruhu s převýšením 86 metrů a maximálním stoupáním 2,3 % zajela před lety trojice Bílek, Spěšný, Friede – 27:03,53 – 47,68 km/h. Jsou znovu vypsány dvě hlavní kategorie (silniční a horská kola) a několik dalších. V loňském roce se Gira zúčastnilo téměř 80 týmů ze všech koutů ČR i zahraničí.

Mezinárodní mistrovství Roudnice Masters startuje v neděli v 10 hodin, kdy se na trať vydá kategorie M19, po ní následuje M30, M40 a Ž19, pak M50, M60 společně s Ž30 a nakonec M70 a Ž50. Přihlášky se podávají v místě startu od 7.30 do 9.30 hodin.