„Tam bych chtěl svůj náskok zvýšit, abych měl větší klid. Rozhoduje každý bod, vždyť loni vyhrál titul Markus Bösiger s náskokem pouhého bodu,“ připomněl roudnický pilot vítězství svého týmového kolegy z Buggyry.

V technologickém centru Buggyry v Roudnici nad Labem měli před odjezdem do Nogara napilno. Týmové vedení totiž rozhodlo o tom, že se bude testovat na letišti v Panenském Týnci. Po konci testování obou speciálů neskrýval Vršecký svou spokojenost. „Cílem bylo připravit obě auta na pomalé zatáčky v Nogaru, které vyžadují rychlou akceleraci. Jsem přesvědčen, že se nám to podařilo. Oba speciály reagují na plyn lépe, než v předchozích závodech. Poslali jsme ještě data Markusovi. Jsem přesvědčen o tom, že všechno funguje podle plánu,“ nešetřil lídr průběžného pořadí chválou.

Jeho názor sdílel i Markus Bösiger. „Viděl jsem data a jsem spokojen,“ odpověděl lakonicky úřadující šampión, který po závodech v Albacete nemohl být příliš spokojen. Z druhého místa na třetí ho odsunul domácí miláček Albacete, na kterého Švýcar ve službách českého týmu ztrácí 8 bodů. „Stalo se. Nyní je třeba zabojovat a dostat se opět dopředu,“ uvedl Bösiger, který loni v Nogaru dominoval.

Zabrat dostali mechanici týmu Buggyra i týmu Františka Vojtíška z Jablonce. Čekal je snad vůbec nejkomplikovanější přesun z dějiště konání závodů z Albacete a pak do jižní Francie. Na vině všem peripetiím byla stávka španělských a francouzských autodopravců, která paralyzovala veškerou dopravu v obou zemích.

Zkušený Vojtíšek se svým Renaultem se po úvodním vítězství v Barceloně hledá. Jabloneckému pilotovi patří momentálně šesté místo.