Tím byl čtvrtý ročník (obnoveného) Kocourovského triatlonu. Znovu po roce byly k vidění na úpatí Milešovky velmi perné boje, přičemž s nástrahami 200 metrů plavání, 18 kilometrů náročné kopcovité cyklistiky a 6 kilometrů závěrečného silničního běhu se úspěšně popasovali všichni zúčastnění.

Také letos byl suverénní velezkušený borec TT Slavia Praha Tomáš Kozel (původem Litoměřičan). Ten letošním triumfem zkompletoval vítěznou sbírku a po výhrách z let 2006 a 2007 završil před týdnem svůj zlatý triatlonový hattrick. Jestliže s jeho vítězstvím se trochu počítalo, to samé rozhodně nelze tvrdit o senzační druhé příčce mladého (14 let) talentovaného sportovce Matěje Zahálky (BTT Libochovice). Ten výtečným výkonem překvapil nejen sám sebe, ale zaskočil všechny své soupeře i přítomné diváky.

„Matěj má na svůj věk opravdu výborné předpoklady pro budoucí úspěšnou kariéru. Jeho vytrvalostní fyzický fond je ve čtrnácti vysoce nadprůměrný – pokud se to nějak nezvrtne a rozumně se potrénuje, mohlo by to být s ním v blízké budoucnosti po sportovní výkonnostní stránce velmi dobré,“ komentoval mladíkův progres jeho kolega z týmu Marek Bušek (sám v závodě obsadil čtvrté místo). Bronz po atraktivním souboji právě se Zahálkou získal další zkušený borec – Filip Zouhar z TT Glassman Teplice, který se tak současně vyhoupl do čela průběžného hodnocení Krále Středohoří. Za zmínku stojí také precizní výkony kategorie „čtyřicátníků“, když Přema Rous (KRK Litoměřice), Ondra Pšenička (HC Lovosice) a Petr Vápeník (BTT Libochovice) obsadili v konečném ranku závodu 5., 7., resp. 10. místo. V neoficiálním hodnocení týmů by si nejlépe vedli právě borci libochovického BTT, který měl v první desítce čtyři borce.

Na start se postavily i čtyři zástupkyně něžného pohlaví a za své výkony se rozhodně ani ony nemusí stydět. Výhru pro sebe uzmula všestranná Veronika Kolibová z Lovosic, stříbro nestárnoucí Marie Šifaldová (Brozany) a bronz loňská královna Zuzka Dlouhá (Dlouháni Roudnice).

„Za relativně krátkou dobu si závod získal solidní renomé, a těch letošních šedesát odvážlivců zasluhuje velké uznání. Za pořadatele každopádně musím kvitovat také podporu našich partnerů – zázemí Fotbal hospůdky v Kocourově manželů Tischlerových je naprosto precizní a také spolupráce se společnostmi Author a Casio letos úspěchu akce pomohla,“ konstatoval šéf klání Fanta Vondra z Lovosic, v jehož hlavě se nápad obrodit uvedený závod před čtyřmi lety zrodil.