„Musím říct, že mě to přece jen trochu mrzí. Stačilo opravdu málo a bedna byla doma. Na vítězství si nás ale brousilo zuby víc, konkurence byla velká a rozhodly až síly v samotném závěru. Ten kopec do cíle opravdu zabolí,“ řekl po závodě terezínský „buldozer“ Šinágl, který po incidentu den před závodem byl s výsledkem celkem spokojený. „Původně jsem myslel, že snad ani nepojedu. Když jsem před závodem přijel z tréninku, doma mi na schodech uklouzla noha a já si o řídítka rozrazil ret. Doslova dvě hodiny jsem stavěl krev,“ vysvětlil stále nateklou pusu Šinágl.

V elitním závodě na 110 kilometrů nakonec v závěrečném spurtu v Třebušíně zvítězil Vladimír Kyzivát z Mladé Boleslavi, za ním si pro stříbro přijel Jiří Polnický z Empella Czech Teamu a bronz vybojoval Jakub Svoboda. Blýskl se však i druhý terezínský zástupce Jan Bureš, který dojel na 8. místě těsně před někdejším mistrem světa v cyklokrosu Martinem Bínou. Oba zástupci pořádajícího týmu však měli v uplynulém týdnu značnou smůlu. Mimo Šináglova pádu potkala nepříjemnost i Bureše. „V Litoměřicích mě po tréninku autem sestřelila nějaká ženská. Naštěstí se mi nic vážného nestalo, ale o karbonové kolo jsem na nějaký čas přišel. Závod jsem tak objel na svém starém „železňáku“, což bylo to opravdu znát, takže i já mohu být s výsledkem relativně spokojený,“ dodal Jan Bureš.

Oba zástupci Terezína však chystají překvapení. Okusí si vstup do profesionální cyklistiky. „V jednání totiž je určité spojení našeho týmu s profesionálním PSK Whirlpool,“ nastínil stávající počínání viceprezident klubu a ředitel Závodu míru juniorů Svatopluk Henke.

Výsledky:

Muži – 1. Kyzivát (Johnson Controls), 2. Polnický (Empella Czech Team), 3. Svoboda (CK Kolokram.cz)… 4. Šinágl, 8. Bureš (oba CK Slavoj Terezín). Junioři – 1. Hník (Dukla Praha), 2. Danačík (CK Windoors), 3. Krouský (KC Kooperativa). Kadeti – 1. Polnický (Empella Czech Team), 2. Smola (CK Windoors), 3. Nipl (Stadion Louny). Starší žáci – 1. Pokorný, 2. Řehák (oba Johnson Controls), 3. Vitiš (CK Windoors). Mladší žáci – 1. Honzík (Sokol Holé Vrchy).