Před sosnovským zahajovacím podnikem šampionátu Lukáš Krejza absolvoval v uplynulých týdnech dva přípravné závody. Nejprve ve Vysokém Mýtu a pak také v Sosnové. „Byl to takový ostrý trénink, závody na rozjetí před startem mistrovského seriálu, na který se nejvíc soustředíme,“ uvedl osmnáctiletý jezdec. „Nutno bylo hlavně doladit motor a novou káru a rozjet se do správného tempa,“ doplnil Krejza.

V jedné ze tří rozjížděk amatérského hobby poháru ve vysokomýtském klání skončil Lukáš Krejza šestý. „Z důvodu špatného startu a nevhodně zvoleného převodu výsledky z dalších rozjížděk už tak dobré nebyly. Získali jsme však další zkušenosti,“ poznamenal motokárista.

Na nedaleké dráze v Sosnové se Krejza účastnil tříhodinového vytrvalostního klání, ve kterém se za volantem střídal s rallyeovou trojicí Otakarem Zenklem, Danem Běhálkem a lovosickým Janem Černohorským. „Bylo to příjemné svezení. V tomto případě nešlo ani tak o výsledek jako o doladění jezdecké formy, připomenout si trať a vypilovat ideální stopu,“ prozradil Lukáš Krejza.

Jako člen rokycanského týmu zkušeného Antonína Vacury se Krejza na sezonu připravoval pod vedením bývalého motokáristy a reprezentanta v rallye Martina Knajzla. „Technika je nachystána na tradičně velmi dobré úrovni. Lukáš v dosud odjetých závodech dokázal, že je schopen zajíždět pravidelně velmi dobré časy, proto si myslím, že není v prvním pohárovém souboji bez šancí na umístění v popředí startovního pole,“ sdělil Knajzl.

Sám Lukáš Krejza si zatím cíl v podobě konkrétního umístění nedává. “ Cítím se v pohodě a dobře připraven, těžko však předpovídat. Teprve uvidíme, jaká bude síla soupeřů, ale očekáváme, že startovat budou více než dvě desítky jezdců, konkurence bude velká, a tak to budou zajímavé závody,“ řekl Krejza a poznamenal, že by si přál nedeštivé počasí. „Raději bych závodil na suché trati,“ dodal mladý jezdec.