„Je fuk o kolik jsme prohráli gólů, prohráváme 0:1 na zápasy a uděláme všechno pro to, abychom v sobotu vyrovnali,“ říká optimisticky trenér Severočechů Vojtěch Srba.

Brankové hody
Jeho svěřenci už po první půli prohrávali o pět gólů. „Myslím, že jsme v tu chvíli byli vyrovnaným soupeřem, ale nedokázali jsme proměnit ani ty nejvyloženější šance. Navíc brankář soupeře chytal fantasticky a to ve vyřazovacích bojích prostě rozhoduje,“ ví zkušený trenér.

Druhá půle utkání pak přinesla brankové hody a lovosický brankář Kylíšek nestíhal tahat míče ze své branky. „Soupeř si ve druhé půli vytvořil velký náskok a zápas se pak už jen dohrával,“ přiznal Srba.

Kdo by ale čekal, že se po debaklu v kabině severočeského týmu rozpoutala bouře, ten by se mýlil. „Nikdy nic neřeším s horkou hlavou, sedneme si na tréninku a všechno si to vyříkáme, v kabině nemělo cenu to rozebírat,“ přiznal lodivod týmu klidným hlasem.

Lovosičtí hráči tak mají po prvním utkání série o zábavu postaráno. Musí dohnat jednozápasové manko a ideální příležitost k tomu budou mít už zítra na své palubovce. „Zubří v sérii vede, ale hraje se na tři vítězné zápasy, takže není nic ztraceno. Teď nás dopředu poženou naši fanoušci a my věříme, že to zvládneme,“ nevěší Srba hlavu a dodává: „Hlavně se musíme vyvarovat chyb a proměnit šance, které se nám naskytnou,“ uzavírá kouč.