Boletice – Lovosice 83:85 (38:41)

Body: Šebo 27, Jakub Puchar 25, Petr Daněk 11, Jiří Puchar 10, Hrdlička 7, Žižka 3, Pavel Daněk 2.

Odvetu začali lépe domácí, ale mezi druhou a čtvrtou minutou předvedli hosté trojkovou kanonádu. Použili tak stejnou zbraň, se kterou se vytasili Boletičtí v prvním utkání v Lovosicích. Najednou vedli hosté o osm bodů a toto vedení si udržovali až do konce první části. Domácí poznali, že to tak jednoduché utkání jako v Lovosicích nebude, a tak ve druhé části zabrali a dokázali stáhnout náskok na tři body. Za domácí se trefoval hlavně Kožený, Lovochemii střelecky drželi Šebo a Jakub Puchar.

Většinou špatná třetí část ze strany Lovosic se tentokrát nekonala. Naopak to byla ze strany lovosických borců nejlepší čtvrtina, jakou v této sezoně zahráli. Kolektivní výkon, kdy se zapsali do střelecké listiny téměř všichni hráči, proměňování rychlých protiútoků, na které nebyli schopni domácí vůbec zareagovat, přihrávky na jeden dotek zakončené proměněným košem a nakonec proměňování trojkových pokusů (celkem jich hosté nastříleli 10), to byl hlavní důvod toho, že hosté v osmé minutě této části vedli již o devatenáct bodů. Tím v této chvíli smazali náskok domácího týmu z prvního utkání. Škoda, že místo pokračování v této herní euforii přišlo několik zbytečných technických chyb, které domácí potrestali, ale i tak vedení o šestnáct bodů před poslední částí bylo nadějné.

Jenže hosté si to pokazili sami. Místo toho, aby jeli i nadále na stejné herní vlně, přišly zase tradiční chyby a i procento úspěšnosti střelby se značně snížilo. Naopak Boletičtí se chytili a po odehraných osmi minutách poslední části bylo po slibném náskoku hostů, domácí se dokonce ujali vedení o dva body. Lovochemii tedy šlo už pouze o vítězství, aby si alespoň na závěr vylepšila herní statistiku. To se nakonec podařilo, když Šebo střílel úspěšně šestky, hosté se ujali vedení o dva body a závěrečný trojkový pokus Randýska byl krátký.

I když se nakonec nepodařilo hostům udržet slibný náskok, zaslouží si pochvalu za předvedený výkon. Škoda jen, že stejné nadšení nepředváděli i v ostatních utkáních, jistě by počet vítězství byl vyšší.