„Kluci výborně bránili a za takovou obranou se pak dobře chytá,“ poznamenala po rozhodujícím utkání s Jičínem gólmanská jednička týmu HK.A.S.A. Město Lovosice.

Diváci opravdu žasli, co tenhle kouzelník dokázal zneškodnit. Dařilo se mu i při sedmimetrových hodech. Každý takový zákrok pak tým dokázal pozvednout. „Kluky z Jičína znám, protože s nimi už nějaký ten pátek hrajeme, takže už je mám přečtené. Hodně pomohly i rady trenéra Srby, když mě upozornil na to, kdo kam střílí. Nedařilo by se mi určitě ani, kdyby mi kluci tolik nevěřili,“ řekl Kylíšek, který si během dramatického utkání dovolil drzou kulišárnu, když sám soupeři přes celé hřiště vstřelil branku. V tu chvíli byly ochozy lovosické haly Chemik téměř na spadnutí.

„Už v předchozích zápasech jsem si všiml, že brankář Veverka pořád chodí dopředu, takže se nedá pořádně hodit rychlý útok. Zkusil jsem to hodit do brány a ono to vyšlo, nestihl se vrátit,“ komentoval svou akci Luděk, jenž zaznamenal už druhou branku v letošní sezoně. Tu první si dovolil dokonce v přímém televizním přenosu s Frýdkem– Místkem. „Mám dojem, že se mi v každé sezoně podaří dát alespoň jednu. Vždy záleží na tom, jaký je momentální výsledek, a také, jak se chová brankář na protější straně. Když hodně lítá dopředu ke svým hráčům, risknu to,“ popsal fígl brankář, který se svojí kariérou začal náhodně až v mladších žácích. Do té doby koketoval s fotbalem, než se se svým někdejším parťákem Jirkou Boučkem šel podívat na trénink házenkářů.

„Nějak nás to chytlo a už jsme u házené zůstali. Jelikož mě moc nebavilo běhat, tak jsem se postavil do brány. Tam klukům totiž můžu víc znepříjemnit život než v útoku a to mě baví, když vím, že týmu takhle můžu pomoci. Člověk pak překoná i ten strach z tvrdého míče,“ podotkl Kylíšek, který by se jednou rád podíval do zahraničí. Na to je ale zatím brzy.

„Nějaké zajímavé nabídky by tu sice byly, ale já jsem tady ještě na rok podepsal smlouvu. Navíc jsem klukům a vedení slíbil, že tu ještě další rok chci zůstat a hlavně to letos dotáhnout co nejdál,“ sdělil Luděk myslící na nejvyšší příčky. „Když teď porazíme Zubří, tak věřím, že ve finále budeme hrát s Karvinou. Všichni si navíc přejeme, aby se konečně prolomily ledy a my ji konečně dokázali zdolat,“ dodal brankář Luděk Kylíšek a připomněl, že na programu jsou nejprve právě zápasy proti Zubří. K prvnímu tým jede už dnes. Další je připraven v sobotu od 17 hodin v hale Chemik v Lovosicích.
„Zubří je silný soupeř. Hrají tam stejně mladí kluci jako u nás, předvádí rychlou házenou, takže se budeme muset hodně vracet, nedělat tolik chyb a dávat góly. Věřím, že nám v tom diváci opět pomohou,“ uzavřel Kylíšek.