Jezdci Martin Matzke a Jiří Skula zajeli výborný sedmý čas v prvním dnu testování s Corvetou Z06 GT3 (nejrychlejší bylo Porsche GT3 – 1:53,067). Během testů probíhalo také jednání o obsazení pilotů do druhého vozu v týmu.

„S výsledkem testů jsem spokojen. Zkoušeli jsme funkčnost vozu, novou převodovku a základní nastavení. Na první místo nám chyběly čtyři desetiny vteřiny, což je výborný čas i vzhledem k tomu, že jsme do testů nasadili vůz z loňské sezony. Oba kluci zvládli časy, které se jely minulý rok v závodě, což je důkaz připravenosti nejen pilotů, ale i celého týmu včetně mechaniků,“ řekl po návratu vedoucí týmu Martin Matzke. Roudnická stáj MM Racing bude mít k dispozici dva stálé jezdce – Martina Matzkeho ml. a Jiřího Skulu, kteří již mají zkušenosti z loňského šampionátu.

V průběhu minulé sezony došlo k dohodám, ze kterých vyplynulo, že v evropském šampionátu cestovních vozů FIA GT3 2008 pojede šest vozů Chevrolet Corvette Z06R GT3. Závodit budou tři týmy – každý bude mít dvě Corvetty. První závod sezony startuje 19. dubna opět v anglickém Silverstone. Do té doby čeká mechaniky týmu ještě spousta práce jak na motoru, tak i na elektronstalaci.

Na startovním roštu se letos objeví také vozy jako Viper, Mustang, Jaguar, Morgan Aero, Aston Martin, Porsche, Ferrari a další skvělé značky. Pro fanoušky automobilového sportu začíná být tato třída vzhledem k množství vozů stále atraktivnější.