Jenže Lovochemie jako by chtěla navázat na svoje tradiční výsledky s „tradičním“ přístupem některých hráčů, neboť opět přijela pouze v sedmi. A podívaná to pro příchozí diváky nebyla asi moc pěkná, neboť právě ze strany hostujícího celku byl předveden pouze vlažný výkon, což domácím vyhovovalo.

Chomutov – Lovosice 70:37 (50:16). Sestava a body Lovosic: Puchar ml. 11, Malý 8, Daněk st. 6, Hrdlička a Žižka 4, Daněk ml. 3, Puchar st.1.
Hosté se sice ujali ve druhé minutě vedení o tři body, ale bylo to jejich poslední vedení v utkání. Domácí si hlavně pod košem dělali, co chtěli. Hostům se nedařilo ani ubránit jejich trojkové střelce. Ani ve druhé části se Lovosičtí střelecky neprosazovali, v obraně měli mezery, takže Chomutovští s chutí zvyšovali náskok.

Snad nejlépe se vydařila Lovochemii třetí část, kdy se hlavně díky trojkám Jakuba Puchara a Malého přece jen skóre na hostující straně pohnulo kupředu. O klesající úrovni utkání hovoří i počet bodů v poslední čtvrtině (9:6).

Domácí časoměřič ve druhé půli „kouzlil“ s časem, takže celé utkání i s velkou přestávkou trvalo rovnou hodinu. Domácí se proto ani neunavili, hosté naopak nedostali stovku. Takže podtrženo a sečteno – všem to nakonec vyhovovalo. Jediné, co mohlo lovosické basketbalisty těšit, byl fakt, že do listiny střelců se zapsali všichni hráči.

I když soutěž pokračuje nadstavbou, Lovosic se to netýká. Jejich zatím nejhorší dosažený výsledek v historii se však dal předpokládat. A základní příčiny jsou jednoduché – bez tréninku a bez účasti na nich se vyhrávat nedá. A to už ani nemá cenu hovořit o účasti na utkáních. Ze statistik vyplývá, že ani jeden hráč neodehrál kompletně celou sezonu. Pokud ovšem hlavně mladí hráči budou chtít pokračovat v lovosické kariéře a změní svůj vztah k basketbalu v Lovosicích, nemusí to být až tak beznadějné.