“Dali jsme si za cíl vyzkoušet nové sestavy na nějaké nižší soutěži, což jsme si splnili i s medailemi,“ pochvaloval si lovosický trenér. “Do týmu ještě nebyli nasazeni všichni závodníci, ale vybral jsem jen ty, co měli medailové šance,“ dodal. Mezi mladšími žáky se podle předpokladu vyhoupl až do finále Petr Marschall, který se na tyto závody připravoval. Po úvodních čtyřech výhrách stanul ve finále proti favorizovanému Fytyqi z Kamury Ústí n. L., na kterého zatím svou sestavou plně nestačil. Výsledkem 1:2 obsadil v poli 28 závodníků druhé místo.

Michal Novotný prokázal velké kvalitativní zlepšení a zabojoval čtvrtým místem mezi 28 závodníky. “Pokud udrží tréninkovou morálku na stávající úrovni, mohl by se utkat na následujícím Ústeckém regionálním poháru opět se svými soupeři ve vrcholných duelech o medaile,“ doplnit trenér Rajchert .
Dalšími nasazenými závodníky lovosického střediska v kata byli po více než roční odmlce, kdy se zaměřili na kumite, bratranci Luongovi. Martinovi se dařilo méně, protože jeho příprava neměla závodní charakter a na výsledku (5.) to bylo znát. Lépe si vedl Roman, který se v silně obsazené kategorii juniorů a mužů dokázal prosadit až na třetí místo. “Před prvním kolem ÚRP se celý Shotokan Klub Rajchert Sport Union cíleně připravuje na zahajovací soutěž regionálního svazu. Příští sobotu nasadíme všech dvacet připravujících se závodníků,“ uzavřel Rajchert.