Po zraněních a zlomeninách prstů, které oba bratry ve stejnou chvíli na několik týdnů vyřadily ze hry, se dvojice má opět postavit na palubovku. V bráně by se tak tým měl znovu spolehnout na gólmanskou jedničku Luďka, v poli pak na neméně důležitou spojku Davida.

„Už v minulém utkání rozšířil naše řady Luděk, který na poslední minuty nastoupil do branky. Jelikož poslední středeční vyšetření u Davida ukázalo, že prst už je celkem dobře zahojený, tak v neděli se opět postaví do hry. Vím sice, že jeho výkon asi nebude stoprocentní, ale měl by dostat určitý krátký prostor na to, aby se adaptoval,“ prozradil trenér Vojtěch Srba, který si je vědom toho, že do začátku play off nezbývá mnoho času. Přesně tři týdny.

První krok do play off už Lovosičtí udělali. Šestibodový náskok před pátým Jičínem by měl být dostatečný. „Samozřejmě existuje možnost, že bychom teoreticky prohráli a Jičín třikrát zvítězil, i když vzhledem k tomu, že Jičín zajíždí do Prešova, tak to nepředpokládám. V podstatě v sobotu budeme vědět, že to je stoprocentní. Nehledě na naše výsledky, což je pro nás příznivé,“ poukazuje na fakta Srba.

Po několika nezdarech a nečekaných výkyvech se lovosický tým staví opět na nohy a to po všech stránkách. „Je to hrozně o psychice. Luděk i přesto, že Honza Šálek byl v těch posledních utkáních v dobré formě, za což jsem hrozně rád, je pro nás důležitý nejen výkonem, ale i zakládáním rychlého útoku, který nám v podstatě úplně vymizel. Pro kluky je psychickou oporou,“ upozorňuje trenér, který připomíná i skutečnost, že více hráčů v poli znamená větší konkurenci, a tím i větší tlak. Do hry se totiž museli zapojit na delší dobu i hráči, jež nepodávali optimální výkony. „Na toho hráče musí být vyvíjen takový tlak, aby si uvědomoval, že když to zkazí několikrát po sobě, tak bude vystřídaný,“ vysvětluje Srba.

Cenné opory nastoupí na domácí palubovku haly Chemik po dohodě s lékaři. Luděk bude svatyni hlídat ještě raději se speciální dlahou. Výrazný strach ze hry ale nemá ani jeden. „Neriskoval bych, kdybych věděl, že při jemném kontaktu hrozí další problém a do hry se už fakt těším. Navíc nepředpokládám, že by mi někdo šel po prstech. Snad to bude dobrý a my se jako tým opět zvedneme,“ věří David Kylíšek.

Lovosičtí se představí v televizi
Lovosické extraligové házenkáře čeká televizní utkání. Domácí zápas proti týmu z Plzně tak budou moci sledovat nejen diváci v lovosické hale Chemik, ale také u televizních obrazovek. Právě kvůli přímému televiznímu přenosu vyběhnout házenkáři na palubovku až v neděli ve 13 hodin.
Lovosičtí by si na soupeři chtěli smlsnout a napravit si tak svou pošramocenou reputaci. Hosté minulý týden prohráli s devatenáctibrankovým rozdílem. „Plzeň inkasovala obrovskou ránu v Zubří, kde nezvládla absolutně druhý poločas. První odehrála velice slušně a dokázala udržet krok s lídrem soutěže, ale ve druhém poločase úplně odešla, zcela se jí rozpadla hra v útoku a hráči se nestačili vracet. I přes tento nezdar Plzeň disponuje velmi dobrým kádrem a bude se chtít porvat o lepší umístění v tabulce, které se před play off může výrazně změnit,“ sdělil trenér Lovosických Vojtěch Srba.
Ten dále upozornil, že se stále ještě vede tvrdý boj o 6. až 9. příčku. „Plzeň se tak pro play off bude snažit určitě vyhnout celkům Zubří a Karviné, takže o své body bude chtít zabojovat. I z toho důvodu si myslím, že nás čeká pěkné utkání.“
Diváci se mohou těšit i na zajímavá jména. „Samozřejmě klíčový hráč je Martin Šetlík, legenda plzeňské házené, kolem které se ten tým tvoří. V bráně je pak zkušený Lukáš Kurial, který má dlouholeté zkušenosti z Dukly Praha. V současné chvíli hru tvoří mladý Roman Bečvář. Ten je hodně šikovný na rozehrávce. Myslím si, že právě on je velká budoucnost Plzně. Na levé spojce počká Vojtěch Šik, který má zkušenosti z Dukly Praha. Roli asistenta pak zastává Milan Zeus,“ připomněl trenér Lovosic některá jména z plzeňského kádru.
Trenér Srba věří, že se jeho tým díky návratu bratrů Kylíškových dostane do své někdejší pohody. „Nevím, jestli na nás Plzeň bude chtít něco překvapivého zkoušet. Ale hosté se asi budou chtít opřít o svůj standard, který teď hrají. Po vyřazení Filipa Turečka, který je teď zraněný, zřejmě začnou praktikovat obranný systém jedna pět,“ předpokládá lovosický kouč.