Diváci se tak opět mohli přesvědčit o tom, jaký je rozdíl nejen ve věku hráček, ale i ve výkonnosti, neboť Chomutov je jediným družstvem mladších minižaček v této spojené soutěži, což je samozřejmě z hlediska dalšího vývoje severočeského basketbalu hodně zarážející.

Soupeřky teprve s basketbalem začínají, a tak si v družstvu domácích s chutí zahráli i hráčky a hráči z družstva nejmladšího minižactva. Právě na ně měli hrát ti zkušenější v lovosickém týmu, aby se i nejmladší zapojili do hry, zkusili jít do útoku a skórovat.

To se jim i poměrně dařilo, někteří z mini již dali svoje první body. Možnosti využít chyb soupeře a dávat jednoduché koše lákalo i ty služebně starší, takže skóre utěšeně na straně Lovochemie narůstalo.

Pochvalu zaslouží všichni, kteří přišli. Končily jarní prázdniny a do poslední chvíle nebylo jasné, kolik se vlastně v lovosické hale objeví hráček a hráčů.

Lovosice – Chomutov 153:4 a 129:0. Body a sestava: Pišlová 44, Anton 40, J. Puchar 30, Marešová 27, Pazourová 24, Kocová 21, V. Puchar 20, Filipová a Kroupa 16, Brandýská 14, Levá 12, Kuchařová a Limberk 6, Čiháková, Sendlaiová a Buršová po 2, Vintrlíková.