BK Slavoj Litoměřice – Sokol Pražský 57:72 (14:18, 32:40, 49:56)
Domácím basketbalistům se duel s pražským týmem nevydařil, po většinu utkání si soupeř udržoval dostatečný náskok. „Soupeř byl lepší především v podkošovém prostoru. Téměř celé utkání měl převahu. My jsme zabojovali ve třetí čtvrtině, kdy jsme stáhli náskok hostů na čtyři body, ale pak nám zase utekli. Nastříleli jsme málo bodů, s 57 se zkrátka nedá vyhrát,“ věděl po duelu kouč Slavoje Rudolf Šotnar.

BK Slavoj Litoměřice – BC Benešov 90:87 (21:15, 36:33, 66:56)
Nedělní zápas vyšel litoměřickým basketbalistům mnohem lépe. Kromě úvodu, kdy prohrávali 0:6, po zbytek utkání vedli. „Sice by výsledek mohl naznačovat, že to bylo těsné, ale pro nás to žádné velké nervy na konci nebyly. Dá se říct, že jsme to měli pod kontrolou. Před poslední čtvrtinou jsme vedli o deset bodů, hosté na konci jen korigovali. V tomto zápase se ukázala zkušenost Feštra, který body dával, dobře doskakoval i přihrával. K němu se přidali i Šebo s Hrubým, takže se nám podařilo vybojovat cennou výhru,“ pochaloval si Rudolf Šotnar.

Litoměřičtí potřebují před play out každý bod. Další budou mít šanci získat na moravských palubovkách 15. a 16. března. „U suveréna z Opavy je to ale asi nereálné, tam to nehrozí. Vždyť dosud ztratil vedoucí tým pouze dvakrát. To v Ostravě máme větší šanci. Je to nevyzpytatelný tým, třeba teď nastoupil k zápasům pouze v sedmi. Na druhou stranu za Ostravské někdy nastupují hráči z nejvyšší soutěže. Uvidíme, jak to bude tentokrát. Každopádně výhra by nám pomohla.“