Když takový úspěch dokázal v Lovosicích, proč by nemohl být jinde? A proto se čas od času objeví spekulace o Srbově odchodu. O nabídkách se přitom v poslední době mluví hodně nahlas. Jak to tedy vypadá s jiným angažmá a jaká je vlastně skutečnost, jsme se zeptali přímo samotného kouče.
Já v současné době žádnou konkrétní nabídku nemám, takže ani neuvažuji o ničem takovém, a to jestli někam odcházím, jsou opravdu spekulace, protože se mnou rozhodně nikdo nemluvil. Předpokládám, že kdyby někdo uvažoval o tom mě oslovit nebo někam přetáhnout, tak by se snad první zeptal mě, než by to někam pouštěl, takže i z tohoto důvodu si myslím, že jakýkoli přestup je více než nepravděpodobný.

Padaly přitom názvy konkrétních klubů jako Karviná nebo Pirna, kam loni odešel Bouček.
Co vím, tak Pirna má nového trenéra, který ji přebere na konci této sezony a povede do další, takže to je nesmysl. A Karviná? Samozřejmě by mi to lichotilo. Já už jsem ale odsud jednou zkusil odejít do Brna a nedopadlo to slavně, tím bych nechtěl porovnávat Brno s Karvinou. Karviná dlouhodobě patří k ekonomicky silným týmům, ale jak říkám, žádná nabídka nepřišla, takže není co řešit.
Rozmýšlel byste se nad nabídkou trénovat jinde v Čechách či naopak vůbec při možném odchodu do zahraničí?
Samozřejmě každá nabídka je k zamyšlení. Já si vážím všech návrhů a vždy bych si je dobře promyslel. Samozřejmě jsou nabídky, které se dají odmítnout okamžitě, a pak jsou nabídky, které se zvažují a dávají se určitá pro a proti. To všechno by rozhodovalo.
Hráči mohou být v klidu. Co tedy může za obrovské výkyvy, když se podíváme na hrozný zápas s Jičínem a pak perfektní s Karvinou?
Určitě to nebyl záměr prohrát v Jičíně o jedenáct branek. Ten záměr byl změnit taktiku a hrát s jinými hráči. Jednak proto, že trochu kalkulujeme, protože je nám jasné, že z 95% to bude Jičín, na který v play off narazíme, a jednak že jsme věděli, že nás čeká velmi těžké utkání s Karvinou. Kousek spekulace v tom byl, ale určitě nebyl záměr prohrát a navíc o tolik. Spíš jsme chtěli vyzkoušet, jestli ti hráči jsou schopní zvládnout tu zodpovědnost přenést na sebe od začátku utkání a ukázalo se to jako mylné.
Herní systém se letos změnil, co bude následovat po základní části, která se chýlí ke konci?
Čekají nás poslední kola během čtrnácti dnů, potom je čtrnáct dnů pauza k tomu velikonoční týden. Play off začíná 29. března. Já pevně věřím, že budeme začínat doma. Hraje se sobota neděle doma a hraje se na tři vítězná utkání. Hned na to navazuje semifinále a to už se hraje vždy u lepšího jedno utkání v sobotu či neděli a pak u hostů ve středu. Pevně věřím, že se nás semifinále bude týkat. Musíme nejdříve udělat krok do semifinále.
První výrazný krok, doufám, že s definitivní platností uděláme v sobotu, kdy porazíme Hustopeče, abych mohl říci, že jsme po základní části skončili čtvrtí a od toho se budeme chtít odpíchnout. Uvidíme, v jakém zdravotním stavu do play off budeme a kolik sil nás bude stát čtvrtfinále. Já doufám, že jsme si ta zranění vybrali a že jestli postoupíme, tak už budeme kompletní a zdraví a že se popereme o to nejlepší umístění