SHC KILLERS Litoměřice - BELVEDER Benátky n. J. 6:4 (1:0, 2:3, 3:1)

Po opatrném začátku, kdy byla především vidět snaha obou týmů neztratit v prvním jarním kole body, se jako první prosadili domácí Killers v šesté minutě brankou Trégra. Domácí měli více ze hry, ale nedařilo se jim vstřelit branku.

To se jim povedlo, až v úvodu druhé třetiny, kdy v přesilové hře skóroval Chvojka. Tlak domácích hokejbalistů sílil, ale branky začal střílet soupeř, kterému se tak podařilo během deseti minut utkání vyrovnat. Domácí však našli rychlou odpověď a po deseti vteřinách od vyrovnání se další brankou Chvojky opět dostali do vedení 3:2. Poté se však hráči Killers vrhli pod dojmem mnoha vítězných utkání z přípravných zápasů, kdy například rozstříleli celek Blatné 10:1, do bezhlavého útočení a zcela zapomněli na obranu. Soupeře, který do Litoměřic nepřijel v moc početné sestavě, chtěli vyloženě přitlačit a rozstřílet. Tři minuty před koncem druhé třetiny toho hostující celek dokázal využít a při svém oslabení srovnal výsledek na 3:3.

Ve druhé minutě závěrečné části se dokonce hosté dostali do vedení. Litoměřický tlak začal sílit a po změnách v sestavě začali domácí hokejbalisté i střílet góly. Čtyři minuty před koncem zápasu se Killers v přesilové hře druhou brankou Trégra podařilo vyrovnat. Po dalších padesáti vteřinách strhl vedení na stranu domácích Růžička, který také deset vteřin před koncem gólem do prázdé branky při power play hostů pečetil výhru domácích v poměru 6:4. Vítězstvím tak domácí potvrdili vedení v soutěži a úspěšně vstoupili do její jarní části.

SHC KILLERS Litoměřice: Štembera (Kostovič) – Chvojka, Růžička, Haken – Trégr, Hartman – Čejka, Moščic, Hubený – Hovorka, Hofman – Tomčal, Huslica, Hlavsa – Kohoutek, Friml

Branky a asistence SHC KILLERS: 1. Trégr 5:04, 2. Chvojka (Hubený) přesilová hra 15:50, 3. Chvojka (Haken) 25:10, 4. Trégr (Huslica) přesilová hra 41:05, 5. Růžička (Hartman, Chvojka) 42:00, 6. Růžička (Hubený) 44:50.
Střely: 44–33, Vyloučení: 4–6, Využití: 2:1, Oslabení: 0:1, Diváků: 120

V příštím kole se v sobotu hokejbalisté SHC KILLERS Litoměřice vydají do Prahy na utkání s tamním SPECTREM, druhým celkem tabulky. V utkání se tak bude rozhodovat o pořadí na jejím čele.

V neděli od 15 hodin přivítají litoměřičtí hokejbalisté ve své aréně pražský celek SOUTH PARK COWS, jehož dres obléká také bývalý litoměřický hokejový brankář Jiří Vlasák. Ten brankářskou výstroj v hokejbale nadobro odložil a nastupuje v obraně a spolutrénuje tým.