V normální hrací době skončil sice finálový duel nerozhodně 2:2, ale v penaltovém rozstřelu zvítězili Štětští 2:1. Ti prošli základní skupinou bez zaváhání, postupně zdolali Sulejovice 3:0, Brozany 3:0 a Pokratice 3:1.

To jejich soupeř to měl o něco složitější. Litoměřičtí sice porazili Podlusky 2:0, Třebenice 6:0, ale jen remizovali s Roudnicí 2:2. Ta však měla horší skóre (dále výhra nad Třebenicemi 3:2, Podlusky 2:0), takže nastoupila jen k duelu o třetí příčku. V něm už si poradila se Sokolem Brozany (2:0).

„S vítězstvím jsme nepočítali, na turnaj jsme se ani speciálně nepřipravovali. Těší nás to, ale bereme to jen jako zpestření. Vždyť ani do tělocvičny příliš nechodíme, jen minimálně. Pokud to jen trochu jde a počasí to dovolí, trénujeme venku. Nejčastěji na hřišti u koupaliště. Je sice menších rozměrů, ale alespoň něco,“ říkal po turnaji spokojený trenér vítězů ze Štětí Miroslav Hašler. Ten přitom neměl k dispozici všechny uvažované hráče. „Někteří kluci odjeli na lyžák, další byli nemocní, takže jsme točili jen sedm hráčů v poli,“ prozradil štětský kouč.

„Je to škoda, hráli jsme tady dobře. Byli jsme blízko celkovému prvenství, ale ve finále jsme na Štětí nestačili v penaltovém rozstřelu,“ smutnil jeden z koučů poraženého finalisty Radek Bania.

Štětí nastoupilo v sestavě: Větvička – Slanička, Klobouček, Peterka, Vaněk, Krejza, Uřídil, Tyle.

Tuto sobotu budou od 8.30 hodin bojovat o přebornický titul v lovosické hale u ZS mladší žáci.