Litoměřice – Vyšehrad 63:86 (15:27, 31:50, 46:66)

Body: Štěpánek 13, Krupka 11, Hrubý a Košárek 10, Peterka 8, Šebo a Šotnar 4, Prudký 2, Bruzl 1 – Hemmy 25, Šmůla 13, Lipold a Mařík 12, Široký 10, Mach 9, Hrubý 4, Skokánek 1.

Druhý celek tabulky sice chěli domácí co nejvíce potrápit, ale tentokrát zůstalo jen u přání. „Hostující tým předváděl moderní basketbal, předčil nás v rychlosti, ale především lepší kombinační hrou v útoku a přesnou obranou,“ přiznal domácí kouč, který dodal, že druhý poločas už se dohrával spíše z povinnosti. Na palubovce se tak objevili všichni hráči z lavičky.

Litoměřice – Basket Západ 77:73 p.p. (25:22, 34:42, 55:54, 69:69)

Body: Štěpánek 26, Krupka 12, Šebo 10, Peterka a Šotnar 8, Košárek 6, Feštr 5, Kodys 2 – Modr 15, Jiří Blacký a Palatinus 13, Kovanda 12, Jan Blacký a Kubizňák 8, Pešek 3.

Mladý tým domácích narazil v nedělním duelu na soupeře, v jehož dresu se představila řada hráčů, kteří si vyzkoušeli i nejvyšší soutěž. V první čtvrtině se ale Slavoj hostům vyrovnal. Ve druhé už se však hrálo podle not Basketu Západ, který přehrával litoměřické basketbalisty rychlým protiútokem a silou pod košem.

„Ve druhé půli jsme to sice chtěli zvrátit, ale soupeř stále vedl. Tři minuty před koncem třetí čtvrtiny nám nepřesný rozhodčí Kučera odpískal faul, po kterém následovala slovní přestřelka,“ zmínil zřejmě rozhodující okamžik utkání Šotnar. Předčasně do kabin musel vyloučený hráč domácích Krupka i trenér. Hosté házeli šest trestných hodů, navíc měli míč v držení. V tu chvíli na výhru Slavoje asi myslel v hale jen málokdo. Zázraky se však nedějí jen ve filmech. Hostující tým totiž proměnil jen dva pokusy. Domácí vycítili šanci, dopředu je hnal i pocit nespravedlnosti, takže obrovskou bojovností a také díky nevídané střelbě Štěpánka (3x3) dotáhli zápas do prodloužení. V něm už dominovali a před domácím publikem vybojovali velice cenné vítězství.

Další prvoligové utkání sehraje Slavoj 29. ledna v Chomutově (19.30).