Hrající trenér Jiří Skřivánek tak může být spokojený. “To určitě ano. Nečekal jsem, že jako nováček soutěže po podzimní části povedeme. Zatím nám to klape. Nejen po herní stránce, ale mančaft drží pohromadě i jako parta.“

Proč jste se rozhodli hrát skupinu střed, i když územně spadáte do skupiny severozápad?
Bylo to i na doporučení šéfa severozápadního regionu. Viděl, že bychom to měli k ostatním soupeřům poměrně daleko. Nyní máme nejdál Kolín, což je ale stále o 50 kilometrů míň, než do Plzně, kam bychom jinak museli. Samozřejmě jsme to uvítali, soutěž je navíc kvalitnější i po organizační a sportovní stránce. Také rozhodčí jsou na vyšší úrovni.

Ale právě s rozhodčími jste měl vy osobně hodně zásadní konflikt. Po inzultaci jste v Kolíně prohráli kontumačně 0:5.
To je bohužel fakt, napadl jsem rozhodčího. K tomu můžu dodat snad jen to, že rozhodčího (Tomandl – pozn. aut.) jsme od začátku upozorňovali, že se nám způsob řízení utkání nelíbí. Bylo to až moc jednostranné. Sice jsme stále leželi na zemi po tvrdých zákrocích domácích, ale zároveň jsme paradoxně chodili na trestnou lavici. Opravdu to spělo k tomu, že se někomu něco stane. O kluky jsem se až bál. Strhla se tam dokonce i bitka, kdy Kolínští napadli našeho Martina Chvojku, který mimochodem vede kanadské bodování celé soutěže. Dostal krosček zezadu, dva na něj klekli a šili do něj. Já kluky ještě udržel na střídačce, ale domácí tam naskákali, takže byli v přesile. No a nepochopitelně byl jako viník označen náš gólman, který dostal TH. Přitom stál až do poslední chvíle v brankovišti. Když ale na jeho spoluhráči viseli dva chlapi, tak je šel roztrhnout. Domácí na něj řvali, že ho zabijí. Ale sudí ho vysypal. Byl jim zkrátka nepohodlný, v té době je vychytával, takže ho poslali ven. Dalším, kdo šel předčasně do šaten, byl obránce Trégr, což je dvoumetrový chlap, který přes sebe jen tak někoho nepustí. Takže tihle dva jim asi v Kolíně vadili nejvíc. Bylo to zkrátka celé moc okaté.
Kromě toho rozhodčí ani nevěděli, kde mají vhazovat, neuměli vynést tresty po bitce. Ty nám vlastně oznámil až časoměřič, který byl zároveň trenérem B týmu.

A to vás tak vytočilo?
To ještě ani tak ne, přišlo to později. Jako náhradní gólman jsem nastoupil do branky. Naše vylučování pokračovalo, sedm minut jsme hráli oslabení 3 proti 5. Nejprve jsem byl potrestán za dotaz desítkou. Pak jsem dostal golfákem mezi oči na masku. To měla být přerušená hra, navíc jsem byl zalehnutý hráčem v brankovišti, znovu mělo být pískáno, ale nebylo. Odražený míček pak dal další domácí hráč do prázdné branky.
To už jsem vyběhl za rozhodčím, který stál metr od toho. Zeptal jsem se, jestli si nedělá srandu. On do mě strčil, a tím mě nastartoval. Bohužel. Dostal jednu a poležel si. Mám rok a půl zákaz, poplatím si pokutu a budou s tím spojené i další problémy. Mrzí mě to hodně, ale už to nevrátím. Přitom nebýt toho, tak jsme letos jeden z nejslušnějších mančaftů, což je po minulých sezonách docela překvapení.

Tabulku vedete o jeden bod, to není mnoho.
Spectrum nečekaně prohrálo v posledním kole, navíc máme o zápas víc, takže ten bod bych ani tak nebral. Každopádně mančafty vpředu jsou vyrovnané. Můžete v podstatě vyhrát i prohrát s kýmkoliv. Osmička pro play off by nám ale už snad uniknout neměla. Potřebujeme na jaře udělat devět bodů.

V případném play off budete mít jaké cíle?
Prvořadé je se tam dostat. Podzim nám vyšel, uvidíme, jak to bude na jaře. Bylo by dobré skončit po základní části nejhůř na druhém místě. Ale v soutěži je několik B a C týmů, ty se pro play off určitě posílí, takže nebude snadné je porazit.

A co případný postup do vyšší soutěže?
Ten je z říše snů. Vítěz naší skupiny jde do baráže, kde hraje pět týmů. Postupují pouze dva.

Litoměřičtí hráči se objevují i na předních příčkách statistik. V kanadském bodování vede Chvojka, čtvrtý je Růžička. Jsou právě oni těmi největšími oporami?
Určitě. Ale i ostatní hráči jako Čejka, Hubený, Moščic, Haken i Trégr, rozehrál se Huslica, Tomčal i další. Kostru týmu tvoří extraligoví dorostenci z minulého roku, zbytek je z bývalého A týmu. V mužstvu zůstali kluci, kteří měli chuť pokračovat. Do formací jsme se snažili namíchat právě zkušené i mladé hráče.

Do Killers arény chodí poměrně dost diváků. Ne vždy jim ale nabízíte kvalitní podívanou.
Sice nám příznivci doma mnohem víc fandí, je to opravdu super, ale venku hrajeme lépe. To mě mrzí. Doma si asi kluci myslí, že to bude všechno jednodušší, chtějí se víc předvést, udělají kličku navíc a podobně. U soupeřů hrajeme zodpovědněji, vyhráváme jednodušeji a mnohem vyššími rozdíly.

Kdy zahájíte přípravu na jaro?
Soutěž znovu zahájíme v sobotu 23. února, kdy hostíme Benátky. Do té doby budeme trénovat třikrát týdně. Připravujeme také druhý ročník Zimního poháru, který se uskuteční v Killers aréně 16. – 17. února. Podle přihlášek by měl mít solidní obsazení.