Pořadatelé osmého ročníku – Deníky – litoměřický deník, Okresní sdružení Českého svazu tělesné výchovy ve spolupráci s Městským úřadem v Litoměřicích připravují slavnostní vyhlášení na 14. února do Domu kultury v Litoměřicích. V doprovodném programu, který bude moderovat Radek Šilhan s Evou Aichmajerovou, vystoupí např. Kamélie, Smokie revival, Leona Černá (hvězda muzikálu Miss Saigon) a další.

V anketě bude vyhodnoceno deset nejúspěšnějších jednotlivců dospělých, pět mládežníků, tři kolektivy dospělých, tři mládeže, jeden handicapovaný a jeden veteránský sportovec. Konečné pořadí vznikne po součtu hlasů pěti hodnotících subjektů, které tvoří předsedové TJ a SK, Výkonný výbor OS ČSTV, představitelé měst a obcí, sportovní redaktoři litoměřického Deníku a čtenáři LD.

Následující jména jednotlivců a družstev (s jejich vybranými výsledky) berte pouze jako malou nápovědu, kterou se při svém hlasování nemusítě řídit. Navíc se seznam ještě může aktualizovat.

V minulém roce zvítězil mezi dospělými jachtař YCR Roudnice Michael Maier, u mládežníků triumfovala litoměřická trampolínistka Iva Bubeníková. Nejúspěšnějším kolektivem dospělých se stali borci Sport Judo 8. ZŠ Litoměřice, v kategorii mládeže pak starší žáci ze stejného oddílu. Mezi handicapovanými uspěl Dezider Holub (ÚSP Liběšice) a ve veteránech slavil Michael Maier.

Jednotlivci dospělí

Lenka Honzáková (SKGT Litoměřice) – skoky na trampolíně, 2. MČR synchrony, 23. MS (Quebec), 22. SP (Zelena Gora), 1. mezinárodní závod v Kladně.
Veronika Hubertová (BC Harlequin Roudnice) – billiard, 9. ME, 2 x 1. MČR, 3. MČR.
Hana Kodešová (SJ Litoměřice) – judo, ktg. do 57 kg, 2. a 3. EP (Tallin, Trnava), 1. MČR ženy, 1. MČR juniorky, 2. MČR družstva žen.
Miroslava Ságlová (TTC Litoměřice) – stolní tenis, 14. žebříček ČR, opora extraligového týmu žen.
Jakub Kudláček (Slavoj Litoměřice), basketbal, účastník ME 2007.
Adéla Mikalová (SKGT Litoměřice), skoky na trampolíně, 2. místo při akademickém MČR.
Zdeněk Němec (HO Roudnice) – horolezectví, výstup na Gasherbrun I. (8068 m.n.m.).
Libuše Pilzová (SKGT Litoměřice) – skoky na trampolíně – 1. MČR jednotlivců, 2. MČR synchrony, 5. mez. závod Kladno, 24. SP (Zelena Gora).
Jan Steklý (Karate klub Litoměřice) – 1. MČR.
Jaroslav Stalmacher (SJ Litoměřice) – judo, ktg. do 66 kg, 9. ME, 13. SP (Birmingham), 2. MČR, člen stříbrného extraligového družstva mužů.
Libor Uhlík (SJ Litoměřice) – judo, ktg. do 100 kg, 1., 2. a 3. EP (Rakousko, Estonsko, Maďarsko), 1. MČR junioři, 3. MČR muži, člen stříbrného extraligového družstva mužů.
Eduard Šmidt (EŠ–KK Litoměřice) – tradiční karate, 1. MČR kata.
David Vršecký (Buggyra Roudnice) – motorismus, 3. v EP tahačů.
Markus Bösiger (Buggyra Roudnice) – motorismus, 1. v EP tahačů.
Dominik Halamka (BC Harlequin Roudnice) – billiard, 4 x 1. MČR, 2. MČR snooker.

Jednotlivci mládež

Iva Bubeníková (SKGT Litoměřice) – skoky na trampolíně, 2 x 1. MČR žactva (synchrony, jednotlivci), 1. mez. mistrovství Maďarska, 1. ČP, 3. mez. závod v Kladně, 35. SZ mládeže (Quebec).
David Hozák (SJ Litoměřice) – judo, ktg. do 42. kg, 1. LOH dětí a mládeže v Ústí n. L., 2. EP (Kubstein), 1. série šesti celostátních turnajů.
Lukáš Horák (AK Lovochemie Lovosice) – skok vysoký, 1. juniorské MČR (212 cm).
Miroslav Lorenc (SJ Litoměřice) – judo, ktg. do 50 kg, 3. EP, 1. MČR žactva.
Magda Nová (AK Lovochemie Lovosice) – skok vysoký, 1. MČR, 9. MS do 17 let (Ostrava), třikrát překonala a vylepšila český rekord (nyní má hodnotu 183 cm).
Jan Sommerschuh (AK Lovochemie Lovosice) – skok vysoký, 1. MČR dorostu (203), 11. MS do 17 let (Ostrava).
Jakub Živec (AK Lovochemie Lovosice) – atletika, běh, 12. MS do 17 let, 1. juniorské MČR, dorostenecký rekord na 3000 8:19,35, 1. MČR na 1500 metrů.
Michal Čupr (Slavoj Litoměřice) – šerm, 12. MS, 6. ME v kordu kadetů, 1. světový turnaj kadetů (Bonn), 1. MČR v kordu juniorů.
Eliška Čampulková (PK Litoměřice) – plavání, 5 x 1. MČR žactva, 2x2. MČR, 2. zimní MČR v dálkovém plavání.
Jindra Caháková (KTK Litoměřice) – 1. a 2. MČR v tradičním karate.
Lucie Drobná (TTC Litoměřice) – stolní tenis, 9. místo na žebříčku dorostenek ČR.
Michal Brlica (KTK Roudnice) – kadet, 2. MČR v tradičním karate.
Kristýna Lukášková (ČAC Roudnice) – plavání, 2. a 3. MČR.
Jan Hubáček (SK Nereus Terezín) – vodní motorismus, 1. ME Formula Future, 2. MS.
Filip Drábek (SK Nereus Terezín) – vodní motorismus, 5. MČR.
Martin Hubáček (SK Nereus Terezín) – vodní motorismus, 8. MS, 4. ME.
Aneta Buriánková (Litokan Litoměřice) – judo, 1. MČR st. žákyně.
Jan Pinka (TTC Litoměřice) – stolní tenis, 3. žebříček dorostu ČR.
Albert Šeda (SK Nereus Terezín) – vodní motorismus, 9. MS, 3. ME.

Družstva dospělých

Sport Judo Litoměřice – muži (Slivanský, Gregor, Pulgret, Pokorný, Valenta, Uhlík, J. Stalmacher, Palkovacs, Lorenc, M. Stalmacher, Franěk, Pešek, Vocásek, Zoubek) – 2. místo v české extralize družstev.
Sport Judo Litoměřice – ženy (Černá, Čechlovská, Matějovská, Kodešová, Dohnalová, Jirková, Kvasničková, Eiglová, Horáková) – 2. extraliga ČR.
BK Slavoj Litoměřice – basketbal, mužský tým (Hrubý, Chlupsa, Radimský, Krupka, Šotnar, Peterka, Rubeš, Rámeš, J. Kudláček, K. Kudláček, Štěpánek, Suk, Bystrianský, Kodys, Košárek) zvítězil ve své skupině III. ligy, čímž si zajistil postup do druhé nejvyšší soutěže v ČR.
CF Radobýl Litoměřice – futsal, mistři ČR.
HK .A.S.A. Město Lovosice – házená, družstvo mužů obsadilo v extralize 3. příčku.
HC Roudnice – lední hokej, mužský tým zvítězil v KP, uspěl v následné kvalifikaci a vybojoval postup do II. ligy.
TTC Litoměřice – stolní tenis, ženy (Fousková, Ságlová, Prášilová, Drobná), stolní tenis, 8. místo v extralize.
TTC Litoměřice – stolní tenis, muži (Vytejček, Pinka, Schoř, Bartošek) – 3. místo v II. lize.
BC Harlequin Roudnice – billiard (sestava Rambousek, Lacko, Aust, Keleman, Hubrtová), postup do extraligy družstev ČR.

Mládežnická družstva

Funky Dangers (Slavoj Litoměřice) – družstvo juniorek 14 – 16 (Marková, Patyková, Güntherová, Šimková, Kadoková, Novotná, Antalová, Uhlíková), 6. MS v aerobic a fitness, 1. MČR, 1. Aquila Aerobic Fitness Cup.
BK Slavoj Litoměřice – basketbal, dorostenecký tým (Abert, Bubeník, Brer, Bartůněk, J. Kudláček, K. Kudláček, Ježek, Prudký, Prošek, Týř, Magaj, Zeman, Rosenberger) – 5. místo v nejvyšší soutěži ČR.
Výběr OFS Litoměřice – fotbalový tým žáků (Hruška, Fojta, Kulich, Koranda, Schön, Hýř, Stanislav, Pistora, Horák, Huml, Hudík, Matuška, Ruška, Janča) – 2. při republikovém finále Danone Cupu.

Handicapovaní sportovci

Vladimír Krajíček (TJ Lovochemie Lovosice) – atletika, oštěp, 1. MČR ktg. nevidomých.
Oldřich Mach (TJ Lovochemie Lovosice) – atletika, 2. MČR nevidomých (oštěp), 2. MČR nevidomých (disk).
Zdeněk Mucha (SK Blesk ÚSP Liběšice) – všestranný sportovec, 1. MČR v běhu na 1500 metrů, 2. MČR v běhu na 3000 metrů, 3. MČR stolní tenis (dvouhra, čtyřhra).

Veteránští sportovci

Miloslav Švagrovský (Slavoj Litoměřice) – veslování, 1. MS veteránů (párová čtyřka), 2. MS veteránů (dvojkif).
Pavel Hodač (80 let, Slavoj Litoměřice) – jachting, účastník Regionálního závodu.