Svůj rodný klub – Lovosice – dovedl ke dvěma extraligovým bronzům. Juniorskou reprezentaci dokormidloval na evropský šampionát. Teď má tu čest vést výběr Západu při exhibičním utkání českých extraligových hvězd.

„Je to příjemné. Ať děláte jakoukoliv profesi a daří se vám, víc vás ta práce baví a žene vás to dopředu. Nestačí mít jen předpoklady, potřebujete mít i sportovní štěstí. Linie mezi úspěchem a neúspěchem je tenká. Každý úspěch je příjemný, ale není to nic dramatického,“ zůstává pevně nohama na zemi Srba.

Ani neměl potuchy o tom, že se exhibice mezi Východem a Západem má odehrát. „Vůbec jsem nevěděl, že něco takového bude. Dozvěděl jsem se o tom až v momentě, kdy jsem byl oslaven, abych trénoval Západ. Je to milé, že jsem dostal důvěru,“ cení si volby. „Podobné akce se účastním poprvé, uvidíme, jak to bude vypadat. Právě dávám dohromady sestavu,“ prozradil Srba. Soupiska pro lednový „mač“ se mu už rýsuje. „Něco v hlavě mám, do konce týdne to musí být definitivní, takže zítra musí nominaci odevzdat na svaz. Z Lovosic vezmu tři hráče, ale neprozradím, kteří to budou. Nechci, aby se to dozvěděli dřív, než to bude oficiální,“ pousmál se.

Srba jde do každé bitvy s cílem vyhrát. Založí na tom strategii i pro exhibici? „Otázkou je, jak se to bude vyvíjet. Určitě by se mělo hrát pro diváky. Mělo by se hrát na krásu, aby bylo plno akcí a hodně branek,“ uvědomuje si.

Extraliga má za sebou polovinu sezony a Srba drží tým před posledním zápasem roku na 4. místě. „Pokud nezaváháme doma s Třeboní, což se asi nestane, budeme maximálně spokojení. Takový bodový zisk jsme předpokládali.“

Severočeši už vyhlíží vánoční pauzu. „Všichni se hrozně těšíme. Už tento týden probíhal lehce, nedalo se moc trénovat. Volno budeme mít od 21. prosince do 2. ledna. To vyrážíme na týden do Krkonoš. Od 6. ledna se budeme připravovat doma. Budeme mít čtyři týdny na to, abychom se připravili na závěr sezony a splnili náš druhý cíl, kterým je postup do semifinále,“ plánuje.